Menu

Analyzujte a vyřešte problém s akumulátorem notebooku

22.01.2018 12:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Analyzujte a vyřešte problém s akumulátorem notebooku

Analyzujte a vyřešte problém s akumulátorem notebooku | foto: CHIP

Zjistíte-li, že se baterie notebooku nenabíjí nebo jsou s ní jiné problémy, nejprve notebook vypněte a pokuste se baterii ze zařízení vyjmout.

V případě většiny notebooků je baterie umístěna ze spodní strany a je v přístroji zajištěna dvěma zámečky, které přepnete na opačnou stranu. Zkontrolujte kontakty baterie i notebooku a případně je vyčistěte měkkým hadříkem. Po vyčištění kontaktů připojte napájecí zdroj, ale baterii zatím nechte vyjmutou. Pokud počítač bez problémů startuje, vyzkoušejte ho znovu i s baterií. Jestliže se baterie stále nenabíjí, zvažte, zda se bez ní obejdete. Pokud ne nebo je ještě v záruce, obraťte se na výrobce nebo prodejce.

38488-batteryinfoview-nahled

Baterie má však většinou kratší záruční dobu než vlastní notebook. Je-li baterie v notebooku napevno, v některých případech vám při analýze problémů mohou pomoci softwarové nástroje. Jde o Battery Optimizer a BatteryInfoView. Jestliže je baterie špatná a není už v záruce, pořiďte si novou. Levnější alternativy najdete například na eBay.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení