Menu

Jak nechat notebook zapnutý při zaklapnutém víku

20.10.2018 16:15 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Jak nechat notebook zapnutý při zaklapnutém víku

Jak nechat notebook zapnutý při zaklapnutém víku | foto: CHIP

Pokud svůj notebook občas připojujete k monitoru, klávesnici a myši a používáte ho v podstatě jako stolní počítač, může se vám otevřené víko notebooku plést a raději byste ho měli zaklopené. Většina notebooků je však nastavena tak, aby se při zaklapnutí víka vypnuly nebo přešly do režimu spánku.

Nic ale nebrání tomu, abyste nastavení změnili a notebook pracoval i v případě, že jeho víko zaklapnete. Abyste to provedli, přejděte do Nastavení napájení. Tam se ve Windows 10 dostanete přes »Nastavení | Nastavení a režim spánku«. Zde najdete »Související nastavení | Další nastavení napájení«, přes které se stejně jako ve Windows 7 dostanete do Ovládacích panelů, konkrétně do »Možnosti napájení«.  Pak už stačí kliknout na volbu »Nastavení po zavření víka« a můžete ovlivnit, co se stane při zavření notebooku v případě, kdy běží na baterie, a kdy je naopak napájen ze sítě. Místo pravděpodobné varianty »Režim hibernace« vyberte možnost »Neprovádět žádnou akci«. Pak bude notebook fungovat i v případě, že víko zaklapnete. Myslete ale na to, že se může pracující notebook se zavřeným víkem více zahřívat, protože se přes klávesnici neodvádí odpadní teplo. Pokud s notebookem pracujete výhradně jako se stolním počítačem, doporučujeme z něho, pokud je to možné, vyjmout baterii, protože ta se jinak bude zbytečně opotřebovávat a bude rychle ztrácet kapacitu. Jestliže ji však v notebooku necháte, a nemusí jít o baterii, která vydrží dlouho, poslouží vám jako UPS. Dojde-li k neočekávanému výpadku proudu, budete si moct svou rozdělanou práci uložit.

viko-nahled

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení