Menu
CHIP Speedtest

Jednoduché vylepšení Chromu a Firefoxu: oblíbená rozšíření pro nejpoužívanější browsery

23.03.2020 20:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Jednoduché vylepšení Chromu a Firefoxu: oblíbená rozšíření pro nejpoužívanější browsery

Jednoduché vylepšení Chromu a Firefoxu: oblíbená rozšíření pro nejpoužívanější browsery | foto: CHIP

Prohlížeče patří k nejpoužívanějším nástrojům při používání počítačů i smartphonů a uživatelé s nimi tráví velké množství času. Existuje velké množství rozšíření, která browsery doplní zajímavými funkcemi.

Tmavý režim a zajímavý design pro každou internetovou stránku

betterchromefirefox1

Google a la Mario nebo Simpsonovi? Pro Stylus žádný problém.

Často se můžete setkat s webovými stránkami, které nemají tmavý režim nebo působí mdle díky absenci barevných prvků. S rozšířením Stylus je to ale jiné. Rozšíření pro Chrome a Firefox obsahuje tisíce různých stylů pro širokou škálu webových stránek. Přejete si ve svém prohlížeči alternativní vzhled pro Reddit nebo Twitter? Není to žádný problém. Dokonce i takové blázniviny, jako například Super Mario Google nebo Nyan Cat jako časová osa videa na YouTube jsou možné.

Pokud je rozšíření nainstalováno, stačí kliknout na "Najít styly" a zobrazí se všechny dostupné styly pro aktuální stránku. A pokud nenajdete ten správný, můžete si vytvořit vlastní. Jediné, co je k tomu zapotřebí, je zadat něco málo CSS kódu a poté nově vytvořený styl použít na požadované webové stránky.

Stáhněte si: Stylus

stylus-logo

Stylus pro Chrome 1.5.6

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S bezplatným rozšířením Stylus pro Chrome můžete načíst a vytvořit různé styly pro jakýkoli web.

Stáhněte si
stylus-logo

Stylus pro Firefox 1.5.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatné rozšíření Stylus pro Firefox umožňuje vytvářet nebo stahovat styly pro libovolný web.

Stáhněte si

Konec s nervující Google Captcha

captcha

Buster řeší captchu samostatně.

Setkáváte se s nimi na internetu velice často a většinou jsou nesmírně obtěžující: Google Captchas. Povětšinou se snažíme rozpoznat na rozpixelovaných obrázcích semafory nebo jízdní kola a ne vždy se nám to povede hned napoprvé. Už ale není nutné to dělat: open sourcové rozšíření Buster pro Google Chrome a Firefox za nás captchu vyřeší. Inteligentní rozšíření používá zvukové verze captchas a automaticky převádí zvuk na text. Stačí kliknout na odpovídající tlačítko přímo v prostředí captcha a dostanete se na požadovaný web.

Stáhněte si: Buster

buster-logo

Buster: Captcha Solver for humans - doplněk Firefox 0.7.1

CHIP hodnotí Dobrý

Doplněk Buster pro Firefox automaticky řeší nepříjemné captchas společnosti Google.

Stáhněte si
buster-logo

Buster: Captcha Solver for humans - Google Chrome 0.7.0

CHIP hodnotí Dobrý

Díky rozšíření Chrome „Buster“ již nemusíte řešit nepříjemné reCAPTCHA.

Stáhněte si

Pořádek v prohlížeči: méně otevřených karet

betterchromefirefox2

Tabagoči dávají pozor na vaše karty.

Deset a více karet v prohlížeči? To ještě není nic proti počtu otevřených karet v prohlížečích některých uživatelů. Vyznat se ale v takové skrumáži záložek nemusí být jednoduché. To může vést k tomu, že každou stránku pak máme otevřenou třikrát. Pro udržení rozumné kontroly nad otevřenými stránkami a tedy i počtem karet podá pomocnou ruku Tabagoči. Roztomilá bytost se usadí na Nové kartě a stěžuje si, pokud je jich otevřeno příliš mnoho.

Celý systém kontroly má malý herní motiv: na Nové kartě je také zobrazena lišta délky života postavičky Tabagoči. S každou novou záložkou klesá její životní energie a u počtu 25 otevřených záložek se s vámi pomalu začíná loučit. Za méně otevřených karet dostanete naopak odměnu: je v podobě sledování různých fází vývoje malé postavičky, kterých lze dosáhnout při dlouhodobém omezení počtu používaných záložek dvou až tří. Namítnete, že to je trochu dětinské, ale pro ozvláštnění dlouhodobé činnosti s prohlížečem nakonec proč ne.

Stáhněte si: Tabagoči

tabagotchi-logo

Tabagotchi pro Chrome 1.1

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Tabagotchi je zábavné rozšíření pro Chrome, které vás motivuje ke snížení vašeho chaosu v kartách. Jejich větší otevřený počet nárokuje RAM, a tím snižuje rychlost zařízení.

Stáhněte si

Mohlo by vás také zajímat: 500 rozšíření pro Chrome sleduje uživatele

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.