Menu

Možnosti Androidu budou ještě lepší: jednoduché propojení s více než stovkou zařízení

19.04.2021 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Možnosti Androidu budou ještě lepší: jednoduché propojení s více než stovkou zařízení

Možnosti Androidu budou ještě lepší: jednoduché propojení s více než stovkou zařízení | foto: Christopher Gower/Unsplash

Funkce rychlého párování pro smartphony se systémem Android se dočkala vylepšení. Kromě nového designu se také rozšířila nabídka zařízení, které lze k telefonu připojit.

Funkce »Fast Pair« už nějakou dobu součástí chytrých telefonů se systémem Android je. Nyní ale Google uvolnil významnou aktualizaci služby, která uživatelům usnadňuje několik kroků a proces párování zrychluje. Pomocí funkce »Fast Pair« máte jednoduchou možnost připojit přes Bluetooth další zařízení, například sluchátka.

Specialitou funkce je, že nemusíte přecházet do nastavení sluchátek, ale párování můžete snadno provést prostřednictvím smartphonu se systémem Android. Počáteční nastavení proběhne v okamžiku, jakmile je zařízení zapnuto a rozpoznáno prostřednictvím Bluetooth. Během několika sekund se naváže spojení a zařízení lze používat.

Co se u funkce »Fast Pair« pro Android mění?

| Zdroj: YouTube/iDS Tech

Funkce pro Android dostala především nový vzhled. Dříve se v horní části obrazovky objevovalo pouze vyskakovací okno. Nyní je proces viditelný na celé obrazovce. Do budoucna tak uživatelé získají větší přehled o nastavení a mohou pohodlněji připojovat svá zařízení. Společnost Google také oznámila, kolik zařízení lze v současnosti prostřednictvím funkce Fast Pair používat.

Celkem by mělo být možné připojit ke smartphonům s Androidem více než 100 modelů sluchátek a dalších zařízení, podporujících Bluetooth. A to pouhým stiskem tlačítka. Mezi nimi jsou například i sluchátka od JBL Audio, Sony nebo chytré hodinky a náramky od Fitbitu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení