Menu

Pevný disk pro Raspberry Pi

22.03.2016 12:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Pevný disk pro Raspberry Pi

Pevný disk pro Raspberry Pi | foto: CHIP

Vývojová laboratoř WDLabs společnosti Western Digital uvedla na trh pevný disk WD PiDrive 314GB, který je speciálně určen pro komunitu uživatelů počítačů Raspberry Pi. Vyznačuje se nízkou spotřebou, napájením přes USB a snadno se integruje.

Počet uživatelů počítačů Raspberry Pi roste neuvěřitelným tempem. Během čtyř let bude na trhu více než osm milionů těchto zařízení. Pevný disk WD PiDrive 314 GB  je navržen tak, aby podpořil růst platformy Raspberry Pi a prolomil limity v ukládacích možnostech, které mají být cenově dostupné, s nízkou spotřebou energie a jednoduše použivatelné.

Disk WD PiDrive 314GB je založen na platformě pevných disků Western Digital s kapacitou 500 GB s patřičnými úpravami pro platformu Raspberry Pi. Klíčové úpravy přinesly zejména sníženou spotřebu energie při zachování dostatečné datové propustnosti rozhraní USB. WDLabs ve spolupráci s BerryBoot vytvořily speciální verzi softwaru BerryBoot pro WD PiDrive, která umožňuje využívat ukládací kapacitu disku s počítači Raspberry Pi. Mnoho operačních systému a aplikací může být nyní uloženo na disk WD PiDrive a využívat kapacitu 314 GB. Po nabootování systému může být daný OS zvolen z menu BerryBootu a spuštěn několika kliknutími myší.

Doporučená koncová cena WD PiDrive 314GB je $45.81 USD. Na disk je poskytována dvouletá záruka a je dostupný v internetovém obchodě WD  WD Store.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení