Menu

Přijde následovník Androidu? Google plánuje velké oznámení

10.05.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Přijde následovník Androidu? Google plánuje velké oznámení

Přijde následovník Androidu? Google plánuje velké oznámení | foto: Greg Bulla/Unsplash

Už několik let se ve společnosti Google údajně pracuje na nástupci mobilního operačního systému Android, který má název »Fuchsia«. Nyní by výrobce mohl nový operační systém pro smartphony konečně představit. Každoroční konference už je už za rohem.

Společnost Google údajně chystá pro svou nadcházející událost speciální oznámení. To nyní poodhalil generální ředitel společnosti Google, Sundar Pichai. Jak uvádí informační server 9to5Google ve svém příspěvku s názvem "Pichai teases ‘significant’ announcements at Google I/O 2021 as product cycles return to normal", šéf společnosti oznámil v souvislosti se čtvrtletními údaji, že příští akce Google I/O přinese významné oznámení. První zasvěcenci mají nyní podezření, že by za tím mohl být nástupce Androidu, nový mobilní operační systém »Fuchsia«.

Pravidelná akce Google I/O se letos koná od 18. do 20. května, a to kvůli přetrvávajícím protipandemickým opatřením pouze ve virtuální podobě. Naposledy Pichai slíbil podobné velké oznámení, když společnost představila streamovací službu Stadia. Je tedy nepravděpodobné, že by měla být oznámena pouze aktualizace systému Android.

Konkurent Androidu, Fuchsia, zakleká do startovních bloků

fuchsia

Fuchsia by postupně mohla Android předstihnout. | Zdroj: laboratoriolinux/Foter

Nástupce systému Android se údajně bude jmenovat Fuchsia a ve společnosti Google se na něm pracuje už několik let. Operační systém pro smartphony má přinést řadu inovací a vylepšení. Fuchsia má být jednoznačně v předstihu před Androidem, a to zejména pokud jde o zabezpečení a nabídku aktualizací. Google se snaží dosáhnout nových met také v oblasti výkonu.

Oblasti použití Fuchsie jsou ale stále poněkud otevřené. Výkonný operační systém nemá mít předepsané uživatelské rozhraní, ale může se kdykoli přizpůsobit potřebám systému, pro který bude určený. Ještě před několika lety šéf Androidu Hiroshi Lockheimer zdůrazňoval, že Fuchsia se nestane prostředím, kde by vývojáři mohli mít zcela volné pole působnosti.

Co se za poslední roky změnilo a zda Google skutečně přivede následovníka Androidu na startovní čáru, se možná dozvíme už v průběhu příštího týdne.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení