Menu

Přinuťte telefon s Androidem, aby se mu znovu otáčel obraz na displeji

23.01.2018 12:22 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přinuťte telefon s Androidem, aby se mu znovu otáčel obraz na displeji

Přinuťte telefon s Androidem, aby se mu znovu otáčel obraz na displeji | foto: CHIP

Jestliže se obraz na displeji vašeho smartphonu neotočí, když přístroj přetočíte na formát na šířku, může to mít několik důvodů. 

Většinou jde o softwarovou záležitost, ale může jít i o problém se senzorem, například o jeho špatnou kalibraci. Příčinu často odstraníte v nastaveních, kdy jste omylem aktivovali uzamčení displeje na výšku. Pokud nastavení chcete zkontrolovat, stáhněte dolů lištu s oznámeními a nastavením, kde máte možnost nastavit jas displeje, Wi-Fi, Bluetooth a podobně. Najdete zde většinou i ikonu »Automaticky otočit«, případně »Portrét«.

 screenshot-20180108-130647-nahled

Po kliknutí na tuto ikonu se možnost otáčení obrazu na displeji znovu aktivuje. Když pak přetočíte smartphone do polohy na šířku, měl by se obraz otočit. Pokud se tak nestane, je možné, že je problém se senzorem otáčení – gyroskopem. Máte-li smartphone Galaxy, můžete gyroskopit ověřit tak, že otevřete aplikaci pro telefonování a místo čísla zadáte kód „*#0*#“ (bez uvozovek a mezer). Otevře se nabídka, kde najdete i část nazvanou »Sensor«, a pod »Gyroscope Sensor« by se měly měnit hodnoty, pokud se smartphonem hýbete. Gyroskop můžete kalibrovat pomocí »Gyro Selftest«. Jestliže se nezdaří ani tento pokus, jde patrně o hardwarovou závadu a měli byste kontaktovat servis nebo prodejce.

screenshot-20180108-130744-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení