Menu

Připojte a nastavte druhý monitor

19.10.2018 16:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připojte a nastavte druhý monitor

Připojte a nastavte druhý monitor | foto: CHIP

Většina grafických karet nabízí více než jeden grafický výstup, takže kromě HDMI nebo DisplayPortu na nich najdete ještě například port DVI, VGA nebo HDMI. Pokud vám tedy nestačí mít k počítači připojený jeden monitor, můžete si pořídit druhý a připojit ho k volnému grafickému výstupu. 

Pracovat pak můžete efektivněji. Systém Windows 10 většinou druhý monitor automaticky detekuje a připojí, takže ho můžete začít hned používat. Pokud k automatické detekci nedojde, musíte nejprve hardware nastavit. Jestliže jste již druhý monitor k počítači připojili, otevřete nabídku nastavení stiskem kombinace kláves [Windows] + [P]. Nabídka se jmenuje „Promítat“, ale nastavit pomocí ní můžete nejen projektor, ale i druhý monitor. Chcete-li ho využívat, vyberte z nabídky možnost »Duplikovat« nebo »Rozšířit«. Vyberete-li možnost »Duplikovat«, na druhém monitoru uvidíte to samé, co na hlavním monitoru. V případě výběru možnosti »Rozšířit« se pracovní plocha rozšíří i na druhý monitor a získáte tak více pracovního prostoru. Myší můžete přejíždět z jednoho monitoru na druhý, přesouvat programy, okna a nástrojové lišty. Podrobné možnosti nastavení, tedy například změnu rozlišení, umístění druhého monitoru zleva nebo zprava a podobně, najdete v nabídce »Nastavení zobrazení«. Do ní se nejsnadněji dostanete, pokud na prázdném místě pracovní plochy stisknete pravé tlačítko myši.

windowsp-m-nahled

Poznámka: Pouze kabel HDMI je schopen kromě obrazu přenášet i zvuk. Pokud tedy máte monitor s integrovanými reproduktory, je potřeba k jeho připojení použít právě HDMI kabel.

obrazovka-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Dobrý den, už nějaký čas mám problém s připojením a nastavením více monitorů. K NTB mám připojené 2 monitory. A je jedno jestli duplikuji ntb s jedním monitorem nebo mám nastavení 2 monitory + monitor ntb. Vždy mám jeden monitor jako hlavní – na něm lištu záložek, ale ikony mám všechny na monitoru druhém.
  Běžně mám při práci ntb zavřený a používám jen monitory a externí klávesnici.
  Dříve se mi to nestávalo – levý monitor byl nastavený jako hlavní a ne něm byly i všechny ikony (automaticky)
  Máte radu, jak to vyřešit prosím?
  Děkuji Iveta

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.