Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Připojte a nastavte druhý monitor

19.10.2018 16:12 | Pavel Trousil
Připojte a nastavte druhý monitor

Většina grafických karet nabízí více než jeden grafický výstup, takže kromě HDMI nebo DisplayPortu na nich najdete ještě například port DVI, VGA nebo HDMI. Pokud vám tedy nestačí mít k počítači připojený jeden monitor, můžete si pořídit druhý a připojit ho k volnému grafickému výstupu. 

Pracovat pak můžete efektivněji. Systém Windows 10 většinou druhý monitor automaticky detekuje a připojí, takže ho můžete začít hned používat. Pokud k automatické detekci nedojde, musíte nejprve hardware nastavit. Jestliže jste již druhý monitor k počítači připojili, otevřete nabídku nastavení stiskem kombinace kláves [Windows] + [P]. Nabídka se jmenuje „Promítat“, ale nastavit pomocí ní můžete nejen projektor, ale i druhý monitor. Chcete-li ho využívat, vyberte z nabídky možnost »Duplikovat« nebo »Rozšířit«. Vyberete-li možnost »Duplikovat«, na druhém monitoru uvidíte to samé, co na hlavním monitoru. V případě výběru možnosti »Rozšířit« se pracovní plocha rozšíří i na druhý monitor a získáte tak více pracovního prostoru. Myší můžete přejíždět z jednoho monitoru na druhý, přesouvat programy, okna a nástrojové lišty. Podrobné možnosti nastavení, tedy například změnu rozlišení, umístění druhého monitoru zleva nebo zprava a podobně, najdete v nabídce »Nastavení zobrazení«. Do ní se nejsnadněji dostanete, pokud na prázdném místě pracovní plochy stisknete pravé tlačítko myši.

windowsp-m-nahled

Poznámka: Pouze kabel HDMI je schopen kromě obrazu přenášet i zvuk. Pokud tedy máte monitor s integrovanými reproduktory, je potřeba k jeho připojení použít právě HDMI kabel.

obrazovka-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení