Menu

Připojte a nastavte druhý monitor

19.10.2018 16:12 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Připojte a nastavte druhý monitor

Připojte a nastavte druhý monitor | foto: CHIP

Většina grafických karet nabízí více než jeden grafický výstup, takže kromě HDMI nebo DisplayPortu na nich najdete ještě například port DVI, VGA nebo HDMI. Pokud vám tedy nestačí mít k počítači připojený jeden monitor, můžete si pořídit druhý a připojit ho k volnému grafickému výstupu. 

Pracovat pak můžete efektivněji. Systém Windows 10 většinou druhý monitor automaticky detekuje a připojí, takže ho můžete začít hned používat. Pokud k automatické detekci nedojde, musíte nejprve hardware nastavit. Jestliže jste již druhý monitor k počítači připojili, otevřete nabídku nastavení stiskem kombinace kláves [Windows] + [P]. Nabídka se jmenuje „Promítat“, ale nastavit pomocí ní můžete nejen projektor, ale i druhý monitor. Chcete-li ho využívat, vyberte z nabídky možnost »Duplikovat« nebo »Rozšířit«. Vyberete-li možnost »Duplikovat«, na druhém monitoru uvidíte to samé, co na hlavním monitoru. V případě výběru možnosti »Rozšířit« se pracovní plocha rozšíří i na druhý monitor a získáte tak více pracovního prostoru. Myší můžete přejíždět z jednoho monitoru na druhý, přesouvat programy, okna a nástrojové lišty. Podrobné možnosti nastavení, tedy například změnu rozlišení, umístění druhého monitoru zleva nebo zprava a podobně, najdete v nabídce »Nastavení zobrazení«. Do ní se nejsnadněji dostanete, pokud na prázdném místě pracovní plochy stisknete pravé tlačítko myši.

windowsp-m-nahled

Poznámka: Pouze kabel HDMI je schopen kromě obrazu přenášet i zvuk. Pokud tedy máte monitor s integrovanými reproduktory, je potřeba k jeho připojení použít právě HDMI kabel.

obrazovka-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Propojení PC s TV

  Dobrý den, po aktualizaci AVG (nevím, zda to s tím souvisí) se mi na TV připojeném přes HDMIzobrazuje jen plocha PC bez ikon. Zvuk se přenáší normálně. Před tím fungovalo propojení normálně. Můžete mi poradit, jak problém odstranit? Děkuji

  Reagovat na komentář

  Dobrý den, už nějaký čas mám problém s připojením a nastavením více monitorů. K NTB mám připojené 2 monitory. A je jedno jestli duplikuji ntb s jedním monitorem nebo mám nastavení 2 monitory + monitor ntb. Vždy mám jeden monitor jako hlavní – na něm lištu záložek, ale ikony mám všechny na monitoru druhém.
  Běžně mám při práci ntb zavřený a používám jen monitory a externí klávesnici.
  Dříve se mi to nestávalo – levý monitor byl nastavený jako hlavní a ne něm byly i všechny ikony (automaticky)
  Máte radu, jak to vyřešit prosím?
  Děkuji Iveta

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení