Menu

Samsung nenaslouchá přáním uživatelů: Galaxy S23 se zdá být hořkým zklamáním

01.07.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Samsung nenaslouchá přáním uživatelů: Galaxy S23 se zdá být hořkým zklamáním

Samsung nenaslouchá přáním uživatelů: Galaxy S23 se zdá být hořkým zklamáním | foto: Anh Nhat/Unsplash

Příznivci smartphonů Galaxy už netrpělivě očekávají nový model S23. Podle nejnovějších informačních úniků ale výrobce může své uživatele dvěma komponentami zklamat.

Nová řada špičkového modelu od Samsungu, Galaxy S23, bude pravděpodobně uvedena až za půl roku. Jak to ale bývá zvykem, o připravované novince se už v předstihu začíná objevovat spousta zaručených zpráv a informačních úniků. Například korejský blog Naver přišel s informací, že výrobce u připravovaného top modelu nenabídne přední fotoaparát skrytý pod displejem.

Znamená to jediné: Samsung by u modelové řady pro nadcházející rok 2023 opět použil průstřel v displeji, který už mnoho fanoušků smartphonů nenávidí. Blog Naver se odvolává na informace od dodavatelů, kteří už byli o specifikacích součástí pro S23 informováni. Proto se zdá velmi nepravděpodobné, že by se v relativně krátké době něco změnilo.

Podle důvěrných zdrojů Samsung nepovažuje v tuto chvíli technologii objektivu pod displejem za dostatečně vyspělou, aby ji nasadil do produkce zařízení pro masový trh. Minimálně v jednom případě z produktové řady Samsungu to ale bylo velmi překvapivé, protože neviditelný selfie fotoaparát už byl součástí Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy S23: součástí smartphonu pravděpodobně nebude ani nový snímač fotoaparátu s rozlišením 200 MPx

twitter-isocell

| Zdroj: Twitter/Ice universe (@universeIce)

Fanoušci Galaxy by mohli být zklamáni také hlavním fotoaparátem. Známý informátor Ice universe před několika dny na Twitteru napsal, že snímač ISOCELL HP3, který Samsung nedávno představil a nabízí rozlišení až 200 MPx, nebude v Galaxy S23 osazen.

Na obzoru snad jedno vylepšení přeci jen je: očekává se, že výrobce plánuje alespoň vylepšení předního fotoaparátu. Jak přesně bude vypadat, zatím ale není jasné.

Zdroj: NaverTwitter/Ice universe

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Plně souhlasím, lepší mít co opravdu funguje

  Reakce na JarynekZ:
  Všichni se předhání s novinkami, pořád se zavadí něco nového, co ještě nefunguje a z platících zákazníku se dělají testeři, kteří místo toho, aby si kupovali něco co opravdu funguje, platí vývoj nových vylepšení, které když konečně fungují, už jsou zase zastaralé.

  Reagovat na komentář

  Hořké zklamání?

  Průstřel má být nevýhoda? Mám dojem, že se snímači pod displayem byl ještě nedávno u někoho problém s kvalitou obrazu, tak bych řekl, že průstřel za cenu výrazně lepší kvality není zas tak hořké zklamání… To samé 200 MPx snímač. Ano, marketing super, ale za posledních 20 let, co se zajímám o digitální fotoaparáty, se celou dobu říkalo, že z hlediská výsledné kvality je cílem větší snímač s menším rozlišením, protože čím menší jsou světlocitlivé body toho snímače, tím více šumí.
  Nemám dojem, že by mělo být rozhodnutí (s cílem lepší dostupnosti a kvality) použití papírově horších komponent nějakým „hořkým zklamáním“, spíše to chápu jako zprávu: „Hele, tohle ještě není úplně ono, tak to tam nedáme, aby nebyla fóra plná zklamaných duší, co že si to koupili za krám za 25k.“

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení