Menu
CHIP Speedtest

Těžká rána pro Huawei: aplikace Google budou nedostupné další rok

14.05.2020 17:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Těžká rána pro Huawei: aplikace Google budou nedostupné další rok

Těžká rána pro Huawei: aplikace Google budou nedostupné další rok | foto: archiv CHIP.cz

Výrobce Huawei se bude muset obejít bez aplikací a služeb Google další rok. Vyplývá to z rozhodnutí vlády USA prezidenta Donalda Trumpa.

Je to pro Huawei další hořké sousto, ale dalo se to očekávat. Spojené státy prodlužují zákaz pro čínského výrobce o další rok do května 2021. Huawei se tedy dalších dvanáct měsíců budou muset obejít bez služeb a aplikací Google. Je otázkou, zda vůbec je bude moci ještě někdy použít.

Od 20. května 2019 Huawei ztratila možnost nabízet služby Google na nových modelech svých smartphonů. Výrobce nyní tvrdě pracuje na vybudování vlastního ekosystému. HarmonyOS je její mobilní operační systém, na smartphonech ale velmi pravděpodobně nebude k dispozici.

Huawei: výrobce musí nadále tvrdě pracovat na vlastních řešeních

huaweihit1

Prodlouženo do roku 2021: nové smartphony Huawei musí pokračovat i bez služeb Google.

Huawei tedy i nadále sází na bezplatný Android a na něm vytváří svůj vlastní obchod s aplikacemi. AppGallery neustále roste a brzy zde bude mnoho známých aplikací, které lze instalovat pouze ze zdrojů třetích stran. Agentura Reuters k celé věci uvedla: "Prezident Donald Trump ve středu rozšířil provádění nařízení podepsané v květnu 2019, které zabránilo americkým společnostem v používání telekomunikačních zařízení od společností, které představují národní bezpečnostní riziko."

Pro starší telefony by měl být zachován současný stav, což fakticky znamená, že služby Google mohou být i nadále používány na starších modelech smartphonů Huawei. Nicméně pro Huawei je aktuální rozhodnutí americké vlády o prodloužení blokace velká rána. Její prodejní čísla mimo region Číny kvůli nedostatečnému propojení s Google neustále klesají.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé zařízení od Huawei mohou být naštvaní – důležitá aplikace přestala fungovat


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.