Menu
CHIP Speedtest

TIP: Byenow – jak rychle smazat rozsáhlé složky ve Windows

31.08.2020 17:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: Byenow – jak rychle smazat rozsáhlé složky ve Windows

TIP: Byenow – jak rychle smazat rozsáhlé složky ve Windows | foto: CHIP

Když budete v Průzkumníku souborů chtít smazat složku, obsahující další podadresáře a velké množství souborů, bude taková operace pravděpodobně trvat delší dobu. Je až s podivem, kolik času, i při použití rychlých disků typu SSD, Windows potřebují na smazání komplexních složek s daty.

Může vám ale pomoci celkem jednoduchý nástroj Byenow, určený pro příkazový řádek, který proces mazání umí výrazně zrychlit. Trik spočívá v tom, že program Byenow sníží počet systémových volání, nezbytných pro proces mazání, a rozdělí je mezi více procesorových jader. Rozbalte ZIP archiv s programem do vybrané složky, například »C:Tools«, pak použijte klávesovou zkratku [Windows] + [R] a do okna »Spustit« zadejte příkaz »cmd«, kterým otevřete okno příkazového řádku.

Příkazem »cd C:Tools64 bit« přejděte do složky, kde je umístěn nástroj Byenow. Pak zadejte příkaz »byenow d:test», kterým smažete obsah testovací složky »d:test«, společně se všemi podadresáři a soubory. Proces rychlého smazání pak už stačí jen potvrdit klepnutím na klávesu [Y]. Když ještě přidáte parametr »-p«, nebude proces mazání spuštěn ihned, ale nejprve uvidíte, kolik souborů má být programem Byenow smazáno.

Byenow

Nástroj Byenow pro příkazový řádek zrychlí proces mazání velkých složek. Zdroj: IO Bureau

mohlo by vás také zajímat: tip – jak odstranit data z wordovských dokumentů

Foto v záhlaví: Unsplash.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.