Menu
CHIP Speedtest

TIP: jak odstranit osobní data z wordovských dokumentů

05.08.2020 18:10 | Radek Kubeš + Přidat komentář
TIP: jak odstranit osobní data z wordovských dokumentů

TIP: jak odstranit osobní data z wordovských dokumentů | foto: archiv CHIP.cz

Dříve než někomu odešleme wordovský dokument, je dobré z něj odstranit všechna osobní data, informace o autorovi a úpravách. Jsou i další podrobnosti, které nejsou určeny příjemcům.

Wordovské dokumenty s sebou nesou spoustu informací, které mohou mít osobní charakter. Dnes je zcela běžné dokumenty posílat v elektronické podobě, a právě v případě Wordu nemusí být ve všech případech vhodné spolu s Wordem posílat i detaily o autorech dokumentů a další podrobnosti.

Word: vyčištění dokumentu

wordpersonaldata1

Word má vestavěnou funkci pro odstranění osobních údajů z vytvářených dokumentů.

Klikněte v levém horním rohu Wordu na »Soubor« a přejděte do nabídky »Informace«. Pak klikněte na tlačítko »Zkontrolovat dokument« a pokračujte volbou »Zkontrolovat metadata«. V nově otevřeném okně pokračujte kliknutím na »Zkontrolovat« a okamžik si počkejte na výsledek. Následně klikněte na tlačítko »Odebrat vše« u položky »Vlastnosti dokumentu a osobní údaje«.

Výsledek smazání osobních údajů můžete ověřit kliknutím na tlačítko »Znovu zkontrolovat«, ale zpravidla to není nutné a můžete pokračovat tlačítkem »Zavřít«. Nyní je dokument zbaven osobních údajů a můžete jej v klidu odeslat.

mnoho dalších tipů, triků a praktických rad najdete v naší online rubrice tipy & triky


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.