Menu

Tipy & Triky

Ve Windows 10 můžete snadno přistupovat k fotografiím a videím uloženým v Apple iPhonu. Potřebujete k tomu jen nabíjecí kabel. Aplikace Brave pro iOS nabízí novou zajímavou funkci.

Při každodenní rutinní práci na PC, ať už jde o desktop nebo notebook, ušetří čas používání klávesových zkratek. Pomocí nich lze snadno ovládat programy a aplikace, aniž byste museli neustále sahat po myši a hledat, kde je zrovna zaparkovaný její kurzor.

Zkoušeli jste někdy extrahovat text ze souboru PDF? Obvykle to moc dobře nefunguje. Výrobce softwaru Adobe pro to nabízí on-line službu, pomocí které můžete snadno vytvořit Word soubor z PDF dokumentu. Pokud potřebujete zmenšit velikost fotek, například pro umístění na web nebo poslání e-mailem, dobře poslouží Caesium Image Compressor.

Požár může vzniknout rychle. Může k němu dojít při opékání nebo grilování, od ohně v krbu nebo převržené svíčky. Jedno z dalších rizik je ale často podceňované.

Při pádu systému Windows, stejně jako při nekorektním vypnutí či restartu počítače, může dojít k poškození systémových souborů. Po takových událostech je dobré systém prověřit.

Někdy je to s Wi-Fi zapeklité. Náhodné kolísání anebo výpadky signálu lze vysvětlit jen stěží. Často se uvádí, že Wi-Fi internet může rušit i mikrovlnná trouba. Je to ale skutečně pravda a jaký je nejlepší způsob, jakým lze tento rušivý vliv vyloučit?

Pokud počítač po určitou dobu nezaznamená žádnou vaši aktivitu, vypne se jeho monitor, aby se šetřila energie. U zařízení typu 2v1 vybavených systémem Windows 10 dojde po vypnutí displeje k uzamknutí počítače, takže se po jeho opětovné aktivaci musíte opět přihlásit svým heslem.

V případě některých systémů Windows 10, ve kterých uživatelé používají k přihlášení účet Microsoft a mají instalovány nejnovější aktualizace, byla do Hlavního panelu integrována nová funkce »Novinky a zájmy«. Její obsah ale nemusí všem vyhovovat.

K instalaci systému Windows 7, 8.1 nebo 10 do nového počítače již dávno není nutná DVD mechanika, kterou ostatně většina nových počítačů vůbec nemá. Všechny počítače jsou naopak vybaveny USB porty, takže je možné operační systém nainstalovat z USB flash disku.

Microsoft chce uživatelům Windows umožnit spouštět aplikace pro Android, ale prozatím s touto funkcí nespěchá. Zní to ale dobře, protože byste se mohli dostat ke svým zdrojům aplikací a přenést své oblíbené tituly včetně her ze smartphonu do notebooku, nebo PC. Pomocí malého nástroje lze alespoň spouštět balíky APK.

V posledních měsících mnoho uživatelů aplikace WhatsApp přešlo na službu Signal, protože doufají, že tento open-source messenger jim poskytne lepší ochranu zasílaných i osobních dat.

Mnoho uživatelů WhatsAppu posílá své fotky přímo prostřednictvím aplikace. Při focení přes aplikaci jde ale o kompromis, protože se zbytečně ztrácí kvalita. Kompresi obrázku ve WhatAppu jde ale obejít.

Správce zařízení v systému Windows 10 stále patří k zástupcům staré gardy. I přesto je ale stále používán. DevManView je jeho přenosnou alternativou – umí toho víc a poskytuje mnoho informací.

Telefonní podvody jsou lukrativním způsobem výdělku. Volající jsou kreativní a stále vymýšlejí nové triky, jak lidi oklamat. Tato metoda manipulace s uživateli je zvlášť nepříjemná a obtěžující.

Zvlášť při práci ve sdílených kancelářích je dobré myslet na to, že svá data a své zařízení je dobré si co nejlépe chránit. To mimo jiné znamená, že k počítači by neměl mít přístup nikdo jiný, než pouze vy.

Mnoho uživatelů si stěžuje na zvýšenou spotřebu paměti RAM ve Windows 11. Důvodů může být mnoho a jeden z nich lze odstranit jednoduchým trikem. Stačí vymazat konkrétní ikonu a provést odpovídají změnu v nastavení.

Přestože vyhledávání pomocí Google obvykle poskytne odpovídající výsledky, může se stát, že hned nenajdete přesně to, co potřebujete. Častým problémem může být, že vyhledávací dotaz je příliš obecný. Pak se zobrazí zbytečně mnoho výsledků, kterými je potřeba se proklikat.

Zatímco v předchozích verzích Windows 10 nebylo možné se zastaralého Internet Exploreru zbavit, nyní už to jde. Majitelé androidových smartphonů mohou snadno přenášet fotky do svých počítačů. A aplikací Váš telefon to jde snadno.

Čas od času se systému Windows 10, resp. jeho funkci Windows Update, nepodaří instalovat některé aktualizace. Na řadě je restart aktualizační služby. Průzkumník souborů obsahuje i panel nástrojů pro rychlý přístup k důležitým funkcím. Má praktické využití.

Pokud počítač po určitou dobu nezaznamená žádnou vaši aktivitu, vypne se jeho monitor, aby se šetřila energie. U zařízení typu 2-v-1,  vybavených systémem Windows 10, dojde po vypnutí displeje k uzamknutí počítače, takže se po jeho opětovné aktivaci musíte opět přihlásit svým heslem.

<< <   1 2 3 ...   >>

Nový přírůstek populárních a úspěšných sportovních hodinek přichází na trh po roce a půl od uvedení modelu GT2 Pro. Vzhledově ale vycházejí…

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…
Komerční sdělení