Menu

Tipy & Triky

Chytré reproduktory se dostávají do stále většího počtu domácností, a to ať už jde o Google Home nebo Amazon Echo. Je to ale možné i bez těchto firem v pozadí? Freeware Mycroft umožňuje postavit si vlastní chytrý reproduktor.

Přestože máte přístup ke Koši prostřednictvím ikony na pracovní ploše, možná by bylo užitečnější mít jej k dispozici i prostřednictvím Průzkumníku Windows. Sice netušíme, proč tomu tak ve Windows není, ale víme, jak tento konkrétní problém vyřešit.

Nový mobil je oblíbeným dárkem. Jakmile ho ale vyjmete z obalu, je potřeba promyslet několik věcí. Na něco je dobré si dát pozor a některých chyb se zcela vyvarovat.

Hromadných diskuzí se často účastnit nechceme a navíc mohou zbytečně zaplňovat naše poštovní schránky. Jde tomu snadno zamezit, stejně jako ručně vyhledat aktualizace pro sadu Microsoft365.

Microsoft představil funkci nazvanou noční osvětlení už ve Windows 10 v sestavení 15002. Tato funkce má zajistit, abyste neměli problémy s usínáním, když pracujete s počítačem dlouho do noci.

Stačí připojit reproduktory a pustit hudbu? Dobrý zvuk vyžaduje přeci jen o něco víc. Výsledná kvalita poslechu je totiž velmi ovlivněna i dalšími vnějšími faktory. Zvuk může cestou k uchu hodně ztratit na své kvalitě.

Když si pořídíte nový počítač, musíte se vypořádat i s otázkou použitého operačního systému. Pokud jste koupili hotový stroj, pravděpodobně bude mít už od výrobce předinstalovaný operační systém Windows 10.

Spotify je celosvětově jednou z nejoblíbenějších služeb pro streamování hudby. Aplikace zaujme především mnoha praktickými funkcemi, které zpříjemňují její používání. K nim patří například poslech vybraných skladeb bez předplatného nebo automatické ukončení poslechu pomocí časovače.

Shodou okolností jsme měli nedávno k dispozici několik zařízení se systémem HarmonyOS. Mohli jsme vyzkoušet, jak si spolu rozumí a jak funguje ekosystém chytrých produktů společnosti Huawei.

 

Po experimentu s počítadlem u negativních hodnocení YouTube videí se Google rozhodl zobrazení počtu palců dolů skrýt. Pro mnohé to byla rychlá indikace toho, zda je video dobré nebo špatné. "Dislike" půjde udělit i nadále, jen jejich počet bude soukromý.

Na smartphonech Samsung lze pomocí takzvaných GSM kódů spustit mnoho různých funkcí, diagnostik nebo upravit nastavení. A nemusíte se hlouběji zabývat možnostmi nabídky systému a procházet její rozvětvenou strukturu. Stačí zadat krátký řetězec znaků a je to.

Chcete zjistit, kdy byla do počítače nainstalována aktuálně spuštěná verze systému Windows 10? Žádný problém, příkaz „systeminfo“ vám s tím pomůže. Teams mají ve výchozím nastavení automatické spouštění, jak to změnit?

Chladem netrpíme jen my lidé, ale také technika, jako například chytré telefony a notebooky. Nízké teploty jsou obzvlášť náročné pro akumulátory. Může se stát, že se váš mobilní telefon náhle vybije. Nemusíte panikařit, ale při používání mobilního telefonu v zimě je dobré mít na paměti několik věcí.

Netflix je jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů streamovaných seriálů a filmů. Ačkoli jsou na platformě denně miliony uživatelů, v její struktuře se stále skrývají služby, které ne všichni znají a využívají.

Chcete-li přenést adresář vašich kontaktů, spravovaných v rámci vašeho účtu Google, tedy například z vašeho androidového smartphonu, do poštovní aplikace Outlook, samozřejmě to nemusíte dělat ručně.

Pokud se akumulátor rychle vybíjí a rychlost notebooku je stále pomalejší, vede to k velké frustraci. Životnost přenosného počítače si ale můžete snadno prodloužit, pokud věnujete pozornost několika drobnostem.

Aplikace integrované v systému Windows 10, jako je Pošta, Budíky a hodiny nebo Počasí, zobrazují na hlavním panelu oznámení, velmi podobná těm, jaké známe z mobilních aplikací. 

Pokud si chcete oživit pracovní plochu Windows, můžete to udělat pomocí zajímavých tapet. Některé nástroje ale poskytují i další užitečné funkce.

Jedním z typických projevů počítačů po delším používání je ztrácející se rychlost. Počítač je pomalý, prodlužuje se délka jeho reakce a na provádění  běžných operací čekáme stále déle. Příčin může být celá řada: od zaplnění datovým smetím až po zvýšené výkonnostní požadavky moderních aplikací. 

Pro jednoduché a rychlé pořizování snímků obrazovky se stále hodí nástroj "Výstřižky", který lze spouštět vlastní zvolenou klávesovou zkratkou. Windows 10 mají také integrované obrazové vyhledávání, kterým můžete zkoumat internetové výskyty pořízeného screenshotu. 

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei MatePad 11 sice trpí zákazem používání služeb Googlu, ale jinak je to velmi dobrý tablet se slušným výkonem, kvalitním…

Externí box na disky typu NVMe M.2 SSD promění tyto na pohled křehké kartičky ve velmi odolné přenosné paměti

Realme GT Neo 2 je schopný herní telefon s výborným výkonem, vynikajícím displejem a prvotřídní výdrží. Oproti předchůdci se výrazně zlepšil…