Menu
CHIP Speedtest

Tipy & Triky

Ať už rádi hrajete mobilní hry, nebo by vám přišla vhod rychlejší orientace v nepřeberné nabídce aplikací v Google Play, praktické tipy pro každodenní činnost se smartphonem nebo tabletem mohou pomoci.

Verze 73.0 internetového prohlížeče Firefox poprvé umožnila zvětšení nebo zmenšení zobrazení u všech navštívených webových stránek najednou. Doposud bylo možné nastavit zvětšení pouze samostatně pro jednotlivé weby.

V některých případech potřebujete udělat screenshot nejen viditelné části webové stránky, ale celé webové stránky. Nemusíte kvůli tomu instalovat žádné speciální aplikace. Stačí prohlížeč Chrome.

Na zamykací obrazovce Windows 10 se zobrazují hezké fotografie z různých koutů světa. Tyto obrázky si ale nelze jednoduše uložit. Ani vyčištění disku od prázdných složek není tak triviální, jak by se na první pohled zdálo.

Pokud nějaká hardwarová komponenta odmítne pod systémem Windows poskytovat své služby, často jsou na vině její ovladače. Pak nastává otázka, jaké ovladače jste v minulosti nainstalovali nebo jaké použil operační systém.

S pomocí nástroje Switch získáte na pracovní ploše Windows praktický panel pro rychlé spouštění oblíbených aplikací a přepínání mezi okny. Word má vestavěnou funkci překladu do mnoha jazyků, není potřeba přepínat do Translatoru.

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších aplikací pro chytré telefony a řada uživatelů ji používá několikrát denně. Bylo by tedy docela užitečné, kdyby bylo možné tuto aplikaci používat i k uložení vlastních důležitých odkazů, nebo například receptů.

Přechod na systém Windows 10 je většinou bezproblémový, ale najde se i řada případů, kdy počítač po upgradu z Windows 7, případně Windows 8.1, na Windows 10 nefunguje.

Chcete-li si do počítače nainstalovat nějaký exotický nebo starší hardware, měli byste si nejprve zkontrolovat, zda je toto zařízení kompatibilní s vaší verzí operačního systému Windows.

Aktuální verze ovladačů pro grafické karty GeForce od společnosti Nvidia má novou funkci v »Ovládací panel NVIDIA «, pomocí které je možné omezit obnovovací frekvenci snímků ve 3D hrách.

Není to tak dlouho, kdy technologie Flash patřila k nezbytné základní výbavě počítače, abyste mohli využívat jak interaktivní obsah webových stránek, tak i některé aplikace.

Jak si pomocí šikovné aplikace udělat z mobilu dálkové ovládání počítače a jak zabránit aktualizacím Windows, aby vynechaly update ovladačů zařízení a zachovaly originály.

Různé animace a jiné grafické prvky mají uživatelům zpříjemnit jejich každodenní práci s operačním systémem. U slabšího hardwaru to ale může mít za následek nepříjemné zpomalovaní, které je zcela zbytečné.

Některé funkce Windows jsou hluboko ukryté v menu a o některých uživatelé ani netuší. Přitom jde o praktické pomocníky, ke kterým si snadno vytvoříme zástupce.

Gmail, služba pro zasílání zpráv od společnosti Google, nabízí novou funkci, která umožňuje přeposlání více e-mailů společně jako přílohu jednoho mailu.Stačí pár kliknutí.

Mnoho webových surfařů, kteří nechtějí, aby je Google při vyhledávání na internetu špehoval, používá alternativní vyhledávací službu Startpage. Funguje podobně jako Googlu, ale ctí soukromí uživatelů.

Na počítačích s operačním systémem Windows až do verze 8.1 bylo možné si nechat vyhodnotit jejich výkon na stupnici od jedné do deseti, a to v Ovládacích panelech v části »Vyhodnoťte a zvyšte výkon počítače«. Pod Windows 10 už tento nástroj nenajdete.

Paměťové SD karty používané v digitálních fotoaparátech při připojení k osobnímu počítači občas vyvolávají následující katastroficky znějící zprávu: »Před prvním použitím je třeba datový nosič formátovat« .

Pokud máte v počítači vysokorychlostní ventilátor, asi si rychle všimnete, že hra, která na něm běží, je hodně náročná. Jak přesně je ale zátěž vysoká, z toho samozřejmě nepoznáte.

Poznáváte někoho? Určitě ne. Tito lidé totiž nikdy neexistovali a nejde ani o fotografie. Obličejů si můžete díky umělé inteligenci vygenerovat kolik chcete a to na webové stránce ThisPersonDoesNotExist.

<< <   1 2 3 ...   >>
TEST: Realme 5, třídenní výdrž na akumulátor

Po minule testovaném špičkovém modelu realme X2 Pro jsme se důkladně podívali také na opačný konec nabídky této nové značky na našem trhu, kde…

TEST: Honor Band 5, špičkový fitness náramek za výhodnou cenu

Pátá generace fitness náramku Honor Band přesvědčí nejen svou velmi konkurenční cenou. Boduje i dobrým displejem a přesnou funkcí sledování. <…

Když jsou plné disky: bezplatný nástroj přesune instalované programy

Stav zaplnění pevných disků není dobré riskovat, protože Windows pak mohou způsobovat problémy anebo trvale selhávat. Řešením může být…
Komerční sdělení