Menu
CHIP Speedtest

Tipy & Triky

Dříve než někomu odešleme wordovský dokument, je dobré z něj odstranit všechna osobní data, informace o autorovi a úpravách. Jsou i další podrobnosti, které nejsou určeny příjemcům.

Nástroj s otevřeným zdrojovým kódem Ksnip pochází původně ze světa Linuxu a byl přenesen také do prostředí Windows. Na první pohled je Ksnip podobný nástroji Výstřižky, který je součástí Windows 10, ale nabízí toho víc.

Současné stolní počítače mají často SSD disk jako systémovou jednotku a také klasický magnetický pevný disk, který slouží jako archivační nebo záložní jednotka kvůli větší kapacitě. Bohužel je pak přístup k pevnému disku často pomalý.

Myš je pro mnoho uživatelů počítačů s Windows nejdůležitějším vstupním zařízením. Samotný operační systém však nabízí pouze několik možností jejího nastavení. S programem WinMouse získáte mnohem více možností.

Ve všestranném a rychlém internetovém prohlížeči Opera můžete použít i doplňky, které jsou původně určeny pro prohlížeč Google Chrome a kterých je k dispozici celá řada.

Nová aplikace Fotky, která je součástí Windows 10, sice není profesionálním grafickým nástrojem, ale pro běžné úpravy fotografií je naprosto dostačující.

Vzhledem k množství různých hardwarových konfigurací není vždy snadné určit, zda se na vašem počítači spustí konkrétní počítačová hra.

Volba bootovacího menu pomocí stisku F8 už ve Windows 10 není možná. Namísto jednoduchého řešení máme hned tři možnosti. Chtete rychle mazat složky se stovkami souborů? Pak je to nejlepší z příkazového řádku.

Správce úloh je výkonný nástroj, který si umí dobře posvítit na Windows. Většina uživatelů jej však ignoruje nebo ho používá pouze k ukončení havarovaných programů. Jeho vývojář nyní odhaluje několik užitečných triků.

Ať už rádi hrajete mobilní hry, nebo by vám přišla vhod rychlejší orientace v nepřeberné nabídce aplikací v Google Play, praktické tipy pro každodenní činnost se smartphonem nebo tabletem mohou pomoci.

Verze 73.0 internetového prohlížeče Firefox poprvé umožnila zvětšení nebo zmenšení zobrazení u všech navštívených webových stránek najednou. Doposud bylo možné nastavit zvětšení pouze samostatně pro jednotlivé weby.

V některých případech potřebujete udělat screenshot nejen viditelné části webové stránky, ale celé webové stránky. Nemusíte kvůli tomu instalovat žádné speciální aplikace. Stačí prohlížeč Chrome.

Na zamykací obrazovce Windows 10 se zobrazují hezké fotografie z různých koutů světa. Tyto obrázky si ale nelze jednoduše uložit. Ani vyčištění disku od prázdných složek není tak triviální, jak by se na první pohled zdálo.

Pokud nějaká hardwarová komponenta odmítne pod systémem Windows poskytovat své služby, často jsou na vině její ovladače. Pak nastává otázka, jaké ovladače jste v minulosti nainstalovali nebo jaké použil operační systém.

S pomocí nástroje Switch získáte na pracovní ploše Windows praktický panel pro rychlé spouštění oblíbených aplikací a přepínání mezi okny. Word má vestavěnou funkci překladu do mnoha jazyků, není potřeba přepínat do Translatoru.

WhatsApp je jednou z nejpoužívanějších aplikací pro chytré telefony a řada uživatelů ji používá několikrát denně. Bylo by tedy docela užitečné, kdyby bylo možné tuto aplikaci používat i k uložení vlastních důležitých odkazů, nebo například receptů.

Přechod na systém Windows 10 je většinou bezproblémový, ale najde se i řada případů, kdy počítač po upgradu z Windows 7, případně Windows 8.1, na Windows 10 nefunguje.

Chcete-li si do počítače nainstalovat nějaký exotický nebo starší hardware, měli byste si nejprve zkontrolovat, zda je toto zařízení kompatibilní s vaší verzí operačního systému Windows.

Aktuální verze ovladačů pro grafické karty GeForce od společnosti Nvidia má novou funkci v »Ovládací panel NVIDIA «, pomocí které je možné omezit obnovovací frekvenci snímků ve 3D hrách.

Není to tak dlouho, kdy technologie Flash patřila k nezbytné základní výbavě počítače, abyste mohli využívat jak interaktivní obsah webových stránek, tak i některé aplikace.

<< <   1 2 3 ...   >>

Rychlý telefon s velkým úložištěm, prostorným displejem, vysouvací kamerou a velmi dobrým fotoaparátem za vynikající cenu. Jen služby od Googlu…

Při nákupu nového mobilu je důležitým hlediskem délka výdrže na akumulátor. Ne každý současný model smartphonu lze bezproblémově používat po…

Bezdrátová sluchátka jsou zajímavá hned v několika ohledech. Z hlediska stylu použití jde o model s vlastním zvukovým procesorem, který se po…

Komerční sdělení