Menu

Tip: Google Chrome - screenshot celé webové stránky bez nástrojů

20.05.2020 10:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Google Chrome - screenshot celé webové stránky bez nástrojů

Tip: Google Chrome - screenshot celé webové stránky bez nástrojů | foto: CHIP

V některých případech potřebujete udělat screenshot nejen viditelné části webové stránky, ale celé webové stránky. Nemusíte kvůli tomu instalovat žádné speciální aplikace. Stačí prohlížeč Chrome.

Screenshot celé webové stránky se může hodit například pro prezentaci. Pro tyto účely existuje celá řada nástrojů a rozšíření, ale pomocí příkazů internetového prohlížeče Chrome to zvládnete i bez nich. Otevřete v něm webovou stránku, jejíž obrázek potřebujete a stiskněte klávesu [F12]. Spustíte tak nástroj pro vývojáře. Následně stiskněte kombinaci kláves [Ctrl] + [Shift] + [P] a dostanete se do příkazového řádku prohlžeče. Na něm stačí napsat slovo »Screenshot« a pak so můžete vybrat z nabídky dostupných příkazů. Pokud chcete snímek celé webové stránky, vyberte příkaz »Capture full size screenshot« – ten se následně uloží do nastaveného adresáře pro stahování s příponou PNG, nappříklad www.chip.cz_.png.

chrome-capture2

chrome-capture-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení