Menu

Tip pro Windows 10: více možností nastavení Windows Defenderu

04.11.2020 12:00 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Tip pro Windows 10: více možností nastavení Windows Defenderu

Tip pro Windows 10: více možností nastavení Windows Defenderu | foto: mohamed Hassan/Pixabay

Antivirový skener Windows Defender, kterým Microsoft již dlouhou dobu chrání svoje operační systémy, se postupem času velmi zlepšil. Ve Windows 10 je Windows Defender pevně integrován, a není jej tedy třeba instalovat samostatně.

Pokud si instalujete nějaký jiný antivir, Windows Defender se automaticky deaktivuje, stejně jako další části zabezpečení Windows 10, které by mohly s bezpečnostními prvky operačního systému kolidovat.

Pokud Windows Defender v některé oblasti trochu zaostává, jsou to možnosti jeho konfigurace, dostupné pod nabídkou »Start | Nastavení | Aktualizace a zabezpečení | Zabezpečení Windows | Ochrana před viry a hrozbami«. Nicméně pomocí jednoduchého, zdarma dostupného nástroje ConfigureDefender se dostanete i ke standardně nepřístupným nastavením Windows Defenderu.

Stáhněte si: ConfigureDefender

configuredefender-ilu

ConfigureDefender v.3

CHIP hodnotí Dobrý

Malá utilita pro konfiguraci Defenderu, který je zabudovaný ve Windows 10. Usnadňuje přístup k různým možnostem jeho přizpůsobení.

Stáhněte si

 

Výhody
mnoho nastavení pro Defender
přehlednost
není nutná instalace
Nevýhody
málo vysvětlujících informací

Rozbalte ZIP archiv s nástrojem ConfigureDefender a spusťte jej prostřednictvím souboru s koncovkou »EXE«. Pak si můžete zvolit některou ze tří dostupných úrovní ochrany počítače, ale hlavně si také přizpůsobit funkce Windows Defenderu na ochranu vašeho počítače vašim konkrétním potřebám. Například můžete předvolbu »Automatic Sample Submission« nastavit na »Disabled« a zakázat tak odesílání podezřelých souborů na analýzu Microsoftu. Po úpravě nastavení je potřeba klinout na tlačítko »Refresh« a pak restartovat počítač.

configuredefender

Šikovný program ConfigureDefender rozšíří možnosti nastavení zabezpečení Windows před malwarem. | Zdroj: ConfigureDefender

mohlo by vás také zajímat: ochranný štít pro windows 10 – bezplatný nástroj zamkne váš počítač proti malwaru

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení