Menu

Tip: Promítání na notebook

13.11.2020 10:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Tip: Promítání na notebook

Tip: Promítání na notebook | foto: Pavel Trousil/Chip

Displej vašeho notebooku je větší než displej chytrého telefonu. Můžete ho tedy využít například k tomu, abyste ostatním ukázali fotografie z telefonu na větší zobrazovací ploše.

20201112-121249-nahled


| Foto: Pavel Trousil/Chip

Abyste ostatním ukázali fotografie ze svého smartphonu na displeji notebooku, případně monitoru počítače, nemusíte je kvůli tomu kopírovat nebo připojovat chytrý telefon pomocí kabelu k počítači. Ani nemusíte instalovat nějaký specializovaný software. Stačí, když v systému Windows 10 povolíte »Promítání na tento počítač«.

promitani2(1)-nahled

Zdroj: Nastavení Windows 10

Volbu najdete pod »Nastavení | Systém| Promítání na tento počítač«. Zde přepněte na »K dispozici všude« u »Pokud budete souhlasit, můžou některá zařízení s Windows a Androidem promítat na tento počítač«.

screenshot-20201112-121000-smart-view(1)(1)-nahled

Zdroj: Android

Pak už stačí na smartphonu použít funkci Zrcadlení obrazovky, případně Smart View nebo Miracast. Na notebooku pak ještě poprvé musíte promítání ze zařízení povolit.

promitani(1)

promitani3-nahled

Zdroj: Nastavení/Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení