Menu
CHIP Speedtest

Jak můžete zakázat použití integrované grafické karty na základní desce

16.01.2015 12:06 | Pavel Trousil
Jak můžete zakázat použití integrované grafické karty na základní desce

Některé počítače mají jak integrovanou grafickou kartu, tak výkonnější dedikovanou grafiku. Většinou není problém mezi oběma grafickými kartami přepínat, případně nechat na operačním systému, aby vybral nejvhodnější grafiku.

grafika

V případě že necháte na operačním systému, aby vybral grafickou kartu, při běhu na baterii použije integrovanou, v případě potřeby výkonu (například při hraní her) dedikovanou. Mohou ale nastat situace, kdy chcete využívat pouze dedikovanou grafiku – pak můžete integrovanou grafiku ručně úplně vypnout. Pokud tak chcete učinit, postupujte takto: nejprve stiskněte [Windows] a [R], čímž se spustí okno »Spustit«.

Do řádky »Otevřít« zadejte příkaz »devmgmt.msc«, který po potvrzení přes tlačítko »OK« aktivuje »Správce zařízení«. V něm v kategorii »Grafické adaptéry« vyberte grafickou kartu, kterou nechcete používat, a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Z nabídky vyberte volbu »Zakázat« a potvrďte tlačítkem »Ano«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání