Menu
CHIP Speedtest

Proč správně nefunguje kolečko myši

01.01.2016 16:20 | Pavel Trousil
Proč správně nefunguje kolečko myši

Jestliže už myš používáte delší dobu, může se stát, že přestane správně fungovat rolovací kolečko. Nejčastější příčinou tohoto jevu je špína.

Proto byste měli nejprve myš opatrně vyčistit. Také se ujistěte, že máte v počítači nainstalovaný nejnovější ovladač myši. Na webových stránkách výrobce většinou najdete podrobné informace o výrobku i soubory ke stažení včetně ovladačů.

Další příčinou nefunkčního rolovacího kolečka může být vadný USB port nebo volný kontakt kabelu myši. Proto vyzkoušejte jiný USB port a zkontroluje kabel. Pokud jste si nainstalovali software pro konfiguraci myši, podívejte se, zda je myš správně nastavena a kolečku je přiřazena příslušná funkce.

Počítačová myš má pochopitelně jen omezenou životnost a po několika letech intenzivního používání se můžete jednoduše stát, že se porouchá. V tom případě pozorně vyberte jejího nástupce a nefunkční myš odložte do elektronického odpadu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání