Menu
CHIP Speedtest

Zkontrolujte pomocí zátěžového testu, zda procesor nemá chyby

26.04.2015 13:52 | Pavel Trousil
Zkontrolujte pomocí zátěžového testu, zda procesor nemá chyby

Otestovat spolehlivě procesor proti chybám bohužel není možné.  V mnoha případech ale stejně počítač s vadným procesorem ani nelze nastartovat. To, zda procesor, počítač, celý systém a komponenty fungují spolehlivě, může ale ověřit pomocí zátěžového testu.  

st

Pro toto testování použijte například volně dostupný program CPU Stability Test. Stačí rozbalit ZIP soubor do libovolného adresáře a spustit tento nástroj. Klikněte v části »Control Panel« na tlačítko »Start«, a test se spustí.

Nechte ho běžet několik hodin – čím déle, tím lépe. Poté klikněte na tlačítko »Stop« – test totiž sám neskončí. Během testu vypisuje program všechny případné chyby do oblasti »Console«. Pokud zde žádné chyby nenajdete, procesor je s největší pravděpodobností spolehlivý a pracuje bez chyb. Případné chyby nemusí být ještě problém CPU. Příčinou může být i nedostatečné chlazení jiných komponent nebo problémy pevného disku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání