Menu
CHIP Speedtest

Kopírování obsahu ze zamčených PDF dokumentů

26.06.2013 16:30 | Redakce Chip
Kopírování obsahu ze zamčených PDF dokumentů
Pracujete-li často s dokumenty ve formátu PDF, určitě čas od času narazíte na zabezpečení zabraňující práci s jeho obsahem prostřednictvím schránky. Stačí, aby nepozorný kolega při exportu dat chybně nastavil vlastnosti dokumentu, a „neštěstí“ je na světě.

Naštěstí je možné pomocí malého triku v prohlížeči Google Chrome tento obsah získat. Stačí jen využít specializovanou funkci pro export přes funkci tisku.

Nejprve je nutné v Google Chrome získat přístup k souborům v počítači. Pro tento účel zadejte do adresního řádku prohlížeče příkaz

file:///C:

a stiskněte klávesu [Enter].

Objeví se rozhraní podobající se přístupu pomocí Průzkumníka na FTP server. Přejděte na požadovaný PDF dokument a dvojitým kliknutím ho otevřete. Alternativně je také možné ho do okna prohlížeče přetáhnout pomocí metody »Drag&Drop«. Ve chvíli, kdy se dokument objeví v okně prohlížeče, klikněte vlevo na tlačítko »Přizpůsobení a ovládání Google Chrome« a v nabídce zvolte položku »Tisk…«. Nyní v sekci „Cíl“ klikněte na »Změnit…«, v okně, které se objeví, zvolte »Uložit jako PDF« a pojmenujte ho podle svých potřeb.

Po kliknutí na »Uložit« se vytvoří nový PDF dokument bez ochrany proti kopírování. S ním už je možné pracovat v libovolném nástroji pro práci s PDF bez jakéhokoliv omezení.

Upozornění: V některých případech je zamčení obsahu součástí ochrany autorských práv a jakékoliv jeho kopírování představuje porušení zákona! Náš tip používejte jen pro svá soukromá data.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání