Menu

Vzdálené ovládání počítače pomocí mobilního telefonu přes Bluetooth nebo Wi-Fi

18.02.2017 14:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Vzdálené ovládání počítače pomocí mobilního telefonu přes Bluetooth nebo Wi-Fi

Vzdálené ovládání počítače pomocí mobilního telefonu přes Bluetooth nebo Wi-Fi | foto: CHIP

Pro chytré telefony je k dispozici několik aplikací, které z nich udělají dálkový ovladač vašeho osobního počítače. 

Získat vzdálený přístup k počítači se může hodit například v případě, kdy chcete ze svého gauče spustit na počítači video na televizoru nebo si chcete prohlížet fotografie. Jednou z takovýchto praktických aplikací je Mouse & Keyboard Remote, kterou najdete v obchodě Google Play. Po stažení a instalaci aplikace do smartphonu je ještě potřeba nainstalovat na váš osobní počítač aplikaci Remote Control Server. Kde můžete program pro PC a Mac stáhnout, to vám oznámí aplikace pro Android. Aplikaci si stáhněte, nainstalujte a spusťte.

Dále je třeba, aby osobní počítač i smartphone byly v jedné Wi-Fi síti. Aplikace Remote Control Server vám pak ukáže IP adresu počítače, který chcete ovládat. Pokud by firewall chtěl tento program blokovat, povolte mu přístup. Následně spusťte aplikaci Mouse & Keyboard Remote na svém smartphonu. Ten automaticky vyhledá server připojený ke stejné síti, případně můžete zadat jeho IP adresu sami ručně. Potom klikněte na příkaz »Remotes« a můžete začít svůj počítač ovládat. Displej smartphonu poslouží jako vzdálený touchpad pro ovládání kurzoru myši a zadávat můžete i text, případně můžete použít různé zkratky, takže snadno spustíte přehrávání apod.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení