Menu

WhatsApp zastaví podporu starších zařízení

29.12.2017 12:53 | Milan Loucký + Přidat komentář
WhatsApp zastaví podporu starších zařízení

WhatsApp zastaví podporu starších zařízení | foto: CHIP

Společnost WhatsApp už zrušila podporu několika operačních systémů. Majitelé starších zařízení Blackberry a Windows Phone jsou však obzvláště těžko postiženi.

WhatsApp udělal krátký proces. Prostřednictvím oficiálních webových stránek služba oznámila, které systémy již nebudou dále podporovány. Podpora Blackberry OS a BlackBerry 10 skončí na konci roku. K 31. prosinci 2017 bude také zrušena podpora Windows Phone 8.0 a starších verzí. Naopak, uživatelé telefonu Nokia S40 mají ještě trochu času. Službu pro tento model telefonu bude možné využívat až do konce roku 2018. Pro verze Android 2.3.7. skončí podpora k 1. únoru roku 2020.

Co čeká uživatele WhatsApp v roce 2018 a proč vlastně WhatsApp přestane poskytovat podporu?

WhatsApp používá více než miliarda majitelů smartphonů. Je tak pochopitelné, že se tato služba velmi rychle rozvíjí. Jen v loňském roce společnost WhatsApp přidala několik dalších funkcionalit. Mnoho operačních systémů je však už nyní zastaralých, takže aplikace WhatsApp v nich nefunguje správně. Vzhledem k tomu, že údržba různých systémů je pro WhatsApp velmi časově náročná, podpora prostě skončí.

Aktualizovat WhatsApp? Co to vlastně znamená „žádná podpora“?

V zásadě mohou uživatelé i nadále posílat zprávy a přijímat je. Nové funkce však už nebudou dostupné, takže se aplikace na těchto starších zařízeních dále nebude vyvíjet.

To má také vliv na funkčnost aplikace. V minulosti si uživatelé, jejichž smartphony a operační systémy již nebyly podporovány, stěžovali na chyby v aplikaci WhatsApp. Nejběžněji se vyskytuje nemožnost odesílat obrázky a videa.

Po ukončení podpory uživatelé tedy nebudou moci vytvořit nový účet ani znovu ověřit účet již existující, připojit se k němu. Pokud tedy znovu vytáhnete a začnete používat svůj starý smartphone nebo jej obnovíte do továrního nastavení, služba společnosti WhatsApp vám jej jednoduše nedovolí používat.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení