Menu

Znáte všechny vychytávky? Mapy.cz umí cestovat časem a poradí vám, kde levně natankovat

05.09.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Znáte všechny vychytávky? Mapy.cz umí cestovat časem a poradí vám, kde levně natankovat

Znáte všechny vychytávky? Mapy.cz umí cestovat časem a poradí vám, kde levně natankovat | foto: albersHeinemann / Pixabay

V Česku platí za nejpoužívanější aplikaci map a navigace Mapy od Googlu. To však neznamená, že jde o zdaleka nejlepší appku pro tyto účely. Například Mapy.cz od Seznamu toho umí také hodně, znáte všechny jejich vychytávky?

Plánování trasy pro turisty

V nejnovější aktualizaci přibyla funkce, která potěší hlavně turisty všeho druhu. Mapy.cz sice již dávno mají velmi propracovaný systém pro turistiku, nyní ale můžete plánovat trasu v širším kontextu. Mapy se totiž konečně naučily zobrazovat informace pro výletníky a turistické značení od zoomu 12, takže nemusíte tolik přibližovat, abyste si rozplánovali cestu a jednotlivé zastávky na občerstvení.

Nejlevnější benzín a nafta

Velmi příhodnou funkcí je srovnávání cen pohonných hmot. Stačí zadat do vyhledávacího pole map klíčové slovo “nejlevnější benzín” nebo “nejlevnější nafta” a mapy ihned zobrazí čerpací stanice ve vašem okolí, seřazené podle ceny za litr pohonné hmoty. To se hodí hlavně v dnešní době, kdy ceny za benzín a naftu opět strmě stoupají. A vyhledávat můžete i cenu LPG či CNG.

Cestování v čase

Mapy.cz mají obsaženou obdobnou funkci, jakou nabízí Google nebo Apple – pohled ve formě kolemjdoucího na ulici. Jednoduše se tak můžete podívat, kam máte namířeno nejen z pohledu shora, ale také rovnou z chodníku nebo silnice. Jenomže Mapy.cz mají i funkci cestovat v tomto pohledu časem. Můžete se tak kupříkladu podívat, jak vypadal váš dům před rekonstrukcí.

Nechte si poradit tip na výlet

Pokud vyrážíte na dovolenou po Česku, určitě vám přijde vhod funkce Tip na výlet. Stačí otevřít textové vyhledávací pole a kliknout na možnost “Tipy na výlet”. Mapy vám doporučí, kam se jít projít, co v lokalitě stojí za vidění a jak vyplnit volný čas. Určitě vyzkoušejte tuto funkci ve vaší lokalitě – možná objevíte regionální klenoty, o kterých jste dosud nevěděli.

Zdroj: Mapy.cz, @mapy_cz / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení