Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový iPad už na skladech

redakce 31.03.2017

Společnost Apple uvoilnila k prodeji nový tablet s jednoduchým názvem: iPad. Má 9,7palcový displej Retina, 64bitový procesor A9, 8MPix fotoaparát, snímač otisků prstů Touch ID, úložiště o vcelikosti až 128 GB, na baterie vydrží deset hodin, připojí se přes Wi-Fi a LTE.

iPad

iPad

Nový tablet společnosti Apple nese název iPad. Přichází opět se skvělým displejem Retina o velikosti úhlopříčky 9,7 palce, jehož rozlišení je 2048x1536 obrazových bodů. O pohon všeho se stará 64bitový čip A9, při používání tabletu se můžete dočkat doby provozu až deset hodin. Výrobce argumentuje tím, že existuje přes deset milionu aplikací pro tablety, které je možné ulovit v App Storu Applu.

iPad

iPad

Nový iPad používá operační systém iOS 10. Ten umožňuje uživateli iPadu, aby se přihlašoval pouhým dotykem prstu díky funkce Touch ID. Apple zdokonalil mořnosti spolupráce mezi zařízeními, takže můžete snadno přenášet multimediální obsah mezi iPhonem a iPadem, a třeba využít i takové věci, jako že SMS můžete začít psát na telkefponu a psaní pak dokončit na iPadu, podobně je to i s vytvářenými dokumenty, díky funkci AirDrop.

Multimediální výbavu doplňuje zadní kamera s 8 MPix, se kterou je možné vytvářet videa v rozlišení Full HD, přední kamera má 1,2 MPix. O přenos dat se pak stará modul Wi-Fi 802.11ac s propustností až 866 Mb/s. Wi‑Fi + Cellular model podporuje sítě 4G LTE po celém světě. A Apple SIM umožňuje snadno se připojit k mobilním sítím ve více než 140 zemích a regionech. Apple SIM se dodává neaktivovaná a je nutné ji „rozjet“ u vašeho operátora. Funguje snad na celém světě, kromě Číny.

Obaly pro iPad

Obaly pro iPad

K tabletu je k dostání spousta příslušenství, například kryt, který je možné použít i jako stojánek nebo pouzdro s vestavěnou klávesnicí. Apple nabízí i dotykové pero, které rozeznává sílu přítlaku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud