Přejít k hlavnímu obsahu

Office Password Recovery

Martin Kučera 11.03.2017

Advanced Office Password Recovery slouží ke získání zapomenutých hesel k uzamčeným dokumentům, vytvořeným pomocí programů Microsoft Office. ("Plná verze - Chip 04/2017.")

Zapomenout heslo k důležitému dokumentu je snadné, získat jej zpět už tolik ne. Existují ovšem programy, se kterými se o to můžete alespoň pokusit.

Plná verze programu Advanced Office Password Recovery ve verzi Standard Edition podporuje nejen textové dokumenty z Wordu a sešity z Excelu, ale také databáze vytvořené v aplikaci Access a rovněž i PST soubory, skrývající kompletní obsah Outlooku. Hesla můžete zjišťovat v souborech vytvořených v Office aplikacích od pravěké verze 97, až po aktuální verzi 2016. Podporovány jsou ale také formáty Open Document a také soubory z aplikací Apple iWork. Advanced Office Password Recovery používá ke zjištění hesla především metodu útoku hrubou silou, kdy program zkouší všechny myslitelné kombinace písmen, číslic a speciálních znaků. U delších hesel je tato metoda časově velmi náročná, proto je možné rozsah testovaných hesel omezit, pokud si ovšem vzpomenete alespoň na počet znaků v hesle nebo nejlépe i na některou jeho část. Jinak mohou pokusy o zjištění hesla probíhat i několik dní.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Advanced Office Password Recovery můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčního a časového omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu Advanced Office Password Recovery ve verzi Standard Edition je kolem 2 500 korun.Vyšší verze využívají více procesorů a grafických procesorů (nabídka prodeje). Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hledání hesla k otevření souboru můžete urychlit využitím možností nastavení programu. Na záložce »Recovery« máte na výběr z možných způsobů zjištění hesla. Volba »Bruteforce Attack« bude zkoušet všechny myslitelné kombinace znaků, ale užitečná je především druhá volba »Mask Attack«, při které můžete zadat délku hesla a rozsah použitých znaků. Při použití metody »Mask Attack« pokračujte volbou »Attack Options«, která otevře nastavení minimální a maximální délky hesla i sady znaků pro použití v kombinacích útoku hrubou silou. Tyto předvolby jsou velmi důležité, pokud jste sice heslo zapomněli, ale máte alespoň tušení, jak bylo dlouhé a z jakých znaků se přibližně skládalo. Pro spuštění či zastavení pokusů o prolomení hesla pak použijte tlačítka »Start« a »Stop« v pravém horním rohu okna programu Advanced Office Password Recovery. Program vás vždy upozorní, že prolomení hesla může trvat i celé týdny, ale pokud máte štěstí, může být heslo odhaleno už za několik sekund.

Získání hesla pomocí Advanced Office Password Recovery začněte otevřením příslušného souboru pomocí tlačítka »Open file« vlevo nahoře. V nově otevřeném okně pak vyberte soubor, ke kterému potřebujete získat heslo. Podporovány jsou jak starší typy Microsoft Office souborů (DOC, XLS), tak i novější, založené na XML (DOCX, XLSX). Ihned po načtení souboru proběhne jeho základní analýza (určení verze programu, ve které byl vytvořen, a typu šifrování) a Advanced Office Password Recovery začne automaticky hledat heslo k jeho otevření. Průběh a rychlost testování hesel se zobrazuje ve spodní části okna programu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2017.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud