Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Otáčecí Chromebook

Pavel Trousil 26.01.2017

Robustní a všestranný konvertibilní chromebook se stylusem  Wacom EMR je předurčen především pro použití ve třídách.

Kapitoly článku

Společnost Acer představila na veletrhu BETT (British Education and Training Technology) v Londýně svůj nový Acer Chromebook Spin 11 (R751T). Tento robustní konvertibilní chromebook využívá snímací technologii Wacom EMR (elektromagnetická rezonance) a nabízí čtyři režimy využití.

Chromebook Spin 11 má řadu funkcí, jejichž cílem je zjednodušit školní výuku a aktivity namísto toho, aby je omezovaly. Díky stylusu Wacom si mohou studenti vychutnat technologii, která napodobuje používání tužky a papíru. Se stylusem v ruce mohou studenti digitálně kreslit, malovat, dělat si poznámky nebo si poznamenat nápady, aniž by docházelo k upatlání displeje. EMR stylusy se obejdou bez baterií a jsou odolnější vůči náhodným pádům. Dotykový displej Chromebooku Spin 11 je chráněn sklem Antimicrobial Corning Gorilla Glass  s antimikrobiálními vlastnostmi. Jedním z nejpůsobivějších rysů nového chromebooku je konstrukce s 360° panty s duálním momentem, která zajišťuje, že uživatelé mohou používat ovládání dotyky, aniž by docházelo k otvírání nebo ke kývání víka.

Chromebook je možné použít v těchto režimech:

  • Režim stan – Ideální pro místa s omezeným prostorem (například na sklápěcích stolcích v autobuse nebo na malých stolcích ve třídách). Tento režim se skvěle hodí pro zobrazování video obsahu a poskytuje silnou základnu pro dotykové ovládání aplikací a webových stránek.
  • Režim tablet – Režim s největší mobilitou. Tenké tělo se složí přes sebe tak, aby vzniklo lehké zařízení, které se snadno drží. Skvěle se hodí pro práci ve skupinách, na výlety a třídní lekce v terénu. Tento režim je díky podpoře stylusu Wacom také ideální pro umělecké a designérské projekty. Druhá HD webkamera nacházející se nad klávesnicí uživatelům umožňuje pořizovat fotografie a videa stejně jako s klasickým tabletem.
  • Režim displej – Skvěle se hodí pro zobrazování instruktážního videoobsahu ve výuce, při níž je zapotřebí mít volné ruce – stejně jako kniha s kuchařskými recepty, nebo pro aplikace, které nevyžadují tolik interakce s dotykovou obrazovkou.
  • Režim notebook – Tradiční režim notebook pro psaní a práci s aplikacemi na plnohodnotné klávesnici.

 acer-chromebook-spin-11-01-nahled

Armádní stupeň odolnosti

Acer Chromebook Spin 11 byl navržen tak, aby zvládnul drsné zacházení ve třídách. Díky tomu, že splňuje přísné armádní normy U.S. MIL-STD 810G2, je natolik odolný, že vydrží každodenní nárazy a pády, ať už jde o pád ze stolu nebo v případě, že se budou žáci prát s batohy na zádech. Díky vyztužené konstrukci šasi s gumovým nárazníkem okolo klávesnice odolá Chromebook Spin 11 pádu z výšky až 122 cm. Nechybí ani odvodňovací systém, který ustojí až 330 ml rozlité vody – kanálky odvedou tekutinu dál od důležitých součástek. Jako další ochrana vůči poškození slouží klávesy s vybráním, které zabraňuje studentům vyjmutí, výměnu kláves nebo jiný zásah do klávesnice.

Notebook je postaven na operačním systému Chrome a má 11,6" HD IPS  displej s přesným dotykovým ovládáním. V závislosti na modelu je poháněn buď čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron N3450 nebo dvoujádrovým Intel Celeron® N3350. Také je osazen 4/8 GB paměti LPDDR4 a 32 nebo 64GB vnitřním eMMC flash úložištěm. Bezdrátové připojení zajišťuje 2X2 MIMO 802.11ac Wi-Fi, rozhraní Bluetooth 4.2, zatímco je chromebook vybaven také dvěma porty USB typ C (USB 3.1 Gen 1 – přenosová rychlost až 5 Gb/s, podpora DisplayPort přes USB-C a USB nabíjení) a dvěma USB 3.0 typ A, stejně jako čtečkou karet MicroSD. Chromebook Spin 11 (R751T) váží 1,4 kg a má rozměry 296 × 206 × 20,5 mm. Může se přitom pochlubit až 10hodinovou výdrží na baterii. Bude v prodeji ve 2. kvartálu 2017 za cenu 12 500 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud