Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Plně odolný konvertibilní notebook

Pavel Trousil 17.03.2017

Panasonic Toughbook CF-33 je přenosný počítač typu 2v1, který je možné použít jako notebook i tablet. Jeho tělo je vyrobeno ze slitiny hořčíku, vyznačuje se stupněm krytí IP65 a odolností vůči pádu až ze 120 cm.

Společnost Panasonic oznámila nejnovější přírůstek do rodiny produktů Toughbook. Jde o první odpojitelný notebook typu 2v1 s 12“ displejem s poměrem stran 3:2. Mezi cílové segmenty, ve kterých najde toto zařízení se vysokou odolností uplatnění, patří například policie, záchranné složky, vládní agentury, obrana, terénní pracovníci nebo údržbáři a servisní technici v oblasti služeb a telekomunikace.

Zařízení využívá poslední generaci procesorů Intel Core vPro a systém Windows 10 Pro (k dispozici je také v downgradované variantě se systémem Windows 7 Professional).  V zájmu splnění potřeb pracovníků disponuje celou řadu firemních rozhraní s dalšími volitelnými variantami. U tohoto tabletu se jedná například o USB 3.0, HDMI, LAN, mikro SD-XC a port pro náhlavní soupravu. Na doku klávesnice najdete 2x port USB 3.0, USB 2.0, LAN, Serial, HDMI, SD-XC a VGA. Z dalších konfiguračních variant tabletu můžeme zmínit například port USB 2.0, sériový port, čtečku čárových kódů, čtečku inteligentních karet, bezkontaktní čtečku inteligentních karet a čtečku otisků prstů.

cf-33-presentation-mode-left-w10a-nahled

K dispozici jsou dva modely, odpojitelný notebook CF-33 typu 2v1 (tablet s dokovací stanicí pro klávesnici) nebo tablet CF-33 (pouze tablet), dále pak volitelný dokovací adaptér do vozidel pro stávající dokovací stanice k modelu CF-31, který zajišťuje zpětnou kompatibilitu s dokovacími stanicemi svých předchůdců.

Životnost se dá prodloužit díky dvěma bateriím s možností výměny za provozu. Kapacitní displej Dual touch QHD má rozlišení rozlišení 2160 x 1440 pixelů. Displej lze používat venku na pronikavém slunci i v prudkém dešti. Zařízení je vhodné i pro pracovníky, kteří musejí ovládat dotykové displeje v rukavicích. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí ani elektronický stylus se stupněm krytí IP55. Toughbook disponuje i 2Mpx kamerou se stereo mikrofonem a 8Mpx zadní kamerou pro pořizování fotodokumentace. K dispozici je i varianta 4G LTE zajišťující komunikaci s kanceláří a systémy pro řízení pracovníků, a dále varianta pro U-Blox NEO-M8 GPS zajišťující přesnou navigaci.

Panasonic Toughbook CF-33 navazuje na odolnost předchozích modelů. Jeho tělo je vyrobeno ze slitiny hořčíku, vyznačuje se stupněm krytí IP65 a odolností vůči pádu až ze 120 cm. V režimu notebooku váží 2,761 kg a v režimu odpojitelného tabletu 1,527 kg.

Panasonic Toughbook CF-33 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude v prodeji od 2. čtvrtletí roku 2017. Odpojitelný notebook Toughbook CF-33 typu 2v1 bude stát 3 552 EUR bez DPH a samostatný tableta Toughbook CF-33 za 2 992 EUR bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud