Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Po Haswellu přijde ještě úspornější Broadwell

redakce 12.09.2013

Intel už má ve vývoji další generaci procesorů, která má přijít po Haswellu a to v roce 2014. Tentokrát se bude zmenšovat výrobní technologie z 20 na 14 nm, což mimo jiné umožní výrobu pasivně chlazených počítačů „dva v jednom.“

Nový procesor prezentoval na akci IDF (Intel Developer Forum)  Kirk Skaugen, viceprezident a generální manažer PC divize. Uvedl, že Intel s chystanou platformou 14nm opět pozdvihne laťku počítačového průmyslu. Nová platforma zatím nese kódové označení „Broadwell” a k dispozici by měla být v průběhu roku 2014.

Nabídne vyšší úroveň výkonu, širokou škálu pasivně chlazených systémů a delší provoz na baterie. Skaugen též detailně popsal aktuální stav v oblasti perceptuálních informačních technologií (počítač schopen reagovat na projevy uživatele). Zmínil se například o dostupnosti interaktivní kamery Creative Senz3D, jež snímá gesta uživatele a lze ji využít k počítačovým hrám, konferenčním video hovorům a umožňuje i hlasové ovládání.

Kameru lze aktuálně zakoupit na Creative.com, v dohledné době ji budou ve svých sítích nabízet i Dell, Amazon, Newegg a TigerDirect. Posledním bodem vystoupení bylo představení referenčních designů all-in-one PC a stolního počítače s integrovanou kamerou snímající gesta, která bude integrována do zařízení uváděných společnostmi ASUS, Dell, HP a Lenovo v roce 2014.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud