Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Podvodné e-maily na Seznamu

Pavel Trousil 01.03.2019

Uživatelé služeb Seznamu se mohou setkat s podvodnými e-maily, které se vydávají za Sreality.cz a snaží se získat přístupová hesla a citlivá data. Ukážeme vám konkrétní příklady a poradíme, jak na e-maily (ne)reagovat.

Bezpečnost dat je pro Seznam důležitá a proto v minulém roce provedl kroky pro zamezení těchto e-mailů. I přes různá opatření se však podvodné e-maily, i když v menším množství, stále vyskytují. Podvodné e-maily zpravidla vybízí k přihlašování se např. přes prolink nebo jiný odkaz a vyžadují zaslání hesla či jiných bezpečnostních prvků.

Chtěli bychom připomenout, že žádná služba od Seznamu nikdy nevybízí ke sdílení vašich osobních údajů. Prosíme, buďte tedy obezřetní a nereagujte na žádné takové e-maily.

  podvodny-mail-2-592x378

podvodny-mail-3-592x319

podvodny-mail-4-592x294

U žádného z těchto příkladů se nejedná o e-mail zaslaný z Srealit či Seznam.cz. Proto nedoporučujeme pod odkazem cokoliv zadávat či vyplňovat. Jedná se o podvodný e-mail, který má za cíl získat přístupová hesla do systému. Podvodné e-maily poznáte mj. i tak, že obsahují gramatické chyby, cizí znaky, nemají větnou strukturu či jsou jinak stylisticky špatně. V případě, že jste již odkaz proklikli a vyplnili své přihlašovací údaje, kontaktujte obratem svého obchodního zástupce. Podrobnosti najdete na blogu Seznamu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme