Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Podzimní Zoner Photo Studio X

Pavel Trousil 17.09.2020

Všestranný program pro správu a úpravu fotografií Zoner Photo Studio X se v podzimní aktualizaci zaměřuje zejména na modul Vyvolat a přináší lokální úpravy barev, novou Luma křivku a více variant úprav u jedné fotografie.

Co se týká lokální úpravy, nově je možné barvy upravovat i jen v části vyvolávané fotografie. Autoři také zapracovali na lokálních nástrojích, které obohatili o Tonální křivku, Barevné korekce a volbu intenzity krytí masky. Není tedy například problém změnit barvu jednoho objektu na snímku.

copy-of-07-kruh-maska-nahled

| Zdroj: ZonerX screenshot

Uživatelé si také v nové verzi mohou vyzkoušet mnoho verzí úprav, aniž by bylo potřeba zbytečně fotografie duplikovat. Stačí vytvořit variantu fotky, v podstatě virtuální kopii, která nezabírá téměř žádné místo na disku. Původní fotografie tak může zůstat jen se základními úpravami, jednu variantu upraví preset a další doladí barevné tónování. Varianty mohou mít své jméno i hodnocení.

z2-nahled

| Zdroj: ZonerX screenshot

K dalším novinkám podzimní verze patři možnost ovládání intenzity presetu, kdy se uživatel sám rozhodne, do jaké míry chce preset aplikovat. Nová je i Luma křivka. Ta při úpravě snímku lépe zachovává původní úroveň saturace barev. Kus práce za fotografa nyní odvede automatické srovnání linií. Funkce vyvinutá ve spolupráci s Vysokým učením technickým v Brně rozpozná linie na fotografii a podle nich snímek narovná. Inteligentní mód navíc sám vyhodnotí, do jaké míry je vhodné úpravu aplikovat, aby nedošlo k příliš výrazné deformaci obrazu. Nepatrnou, ale zato velmi užitečnou novinkou je indikace provedených úprav ve fotografii.

z1-nahled

| Zdroj: ZonerX screenshot


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud