Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Posílejte a přijímejte SMS pohodlně na počítači

Pavel Trousil 22.06.2018

Uživatelé smartphonů s Androidem mohou snadno posílat a přijímat SMS zprávy z osobního počítače. Stačí jim k tomu nová verze aplikace Zprávy pro Android a internetový prohlížeč.

Google nemá na messengery a chatovací aplikace příliš štěstí. Zkouší stále nové a nové a přesto nedosahuje příliš velkých úspěchů. Mnoho lidí asi zná a používá aplikaci Hangouts, ale další komunikační aplikace Allo a Duo už mnoho uživatelů nepoužívá a patrně o nich ani neví. Ale psát si můžete i přes aplikace Google YouTube a Google Voice. Ve firmách pak můžete použít Hangouts Chat a Hangouts Meet. Ano, je toho trochu moc a to už některé služby (jako Google Chat/Talk) Google neprovozuje. Teď přichází s vylepšenou verzí své další aplikace Zprávy pro Android (Android Messages), přes které lze posílat a přijímat SMS a multimediální zprávy.

zpravy1-nahled

Novinkou je, že tyto zprávy lze pohodlně psát na klávesnici počítače a při jejich přijmutí také nemusíte vyndavat telefon z kapsy. Aplikace Zprávy pro Android se s webovou verzí aplikace propojí naskenováním zobrazeného QR kódu. Stačí otevřít prohlížeč a dostat se na webovou stánku messages.android.com. V aplikaci Zprávy pro Android klikněte na tři tečky vpravo nahoře a z nabídky vyberte "Zprávy na webu".

zpr(1)-nahled

Po propojení se načtou a zobrazí poslední zprávy a uživatel může začít komunikovat. Aby vše fungovalo, musí být pochopitelně smartphone i počítač připojený na internet. Funguje to tedy podobně, jako například WhatsApp - ten ale má i samostatnou aplikaci pro Windows, která zatím Googlu chybí.

zpravy2-nahled

Další novinkou aplikace Zprávy pro Android je možnost ze zpráv jedním kliknutím kopírovat bezpečnostní kódy, které se stále častěji používají pro přihlášení k různým službám. Přes aplikaci můžete kromě běžných zpráv také posílat GIFy, svoji aktuální polohu, fotografii, nebo zvukovou zprávu. Animované GIFy vám aplikace vyhledá, takže si můžete najít například Potlesk, Pokrčení rameny a další typické animace. Pokud odešlete odkaz na webovou stánku, pošle a zobrazí se i její náhled.

screenshot-20180622-102317-messages-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud