Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Přírůstky Sony do prémiové rodiny mobilů

redakce 11.09.2017

Sony Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact jsou vybaveny nejnovějším fotoaparátem Motion Eye, který dokáže zachytit i detaily, jež nejsou lidským okem pozorovatelné. Dále nabízejí novou průlomovou technologii pro mobilní zařízení pro skenování ve 3D, HDR displej pro Xperia XZ1.

V neposlední řadě poskytují oba modely zážitek z poslechu díky Hi-Res Audio zvuku. Jak Xperia XZ1, tak i Xperia XZ1 Compact kombinují výkon při zpracování se superrychlým stahováním. To vše se skrývá v prémiovém nadčasovém designu.

Xperia XZ1

Xperia XZ1 je vybavena nejnovějším fotoaparátem Motion Eye, jehož konstrukce využívá know-how z portfolia fotoaparátů Sony,α’ a Cyber-shot. Jeho vrstvený obrazový snímač Exmor RS vytváří výjimečně kvalitní obraz. Můžete vytvářet senzační videa se snímkovací frekvencí až 960 snímků za sekundu. Kromě toho bude prediktivní snímání (Predictive Capture) vždy o krok napřed. Jakmile telefon detekuje pohyb nebo úsměv, začne automaticky ukládat do vyrovnávací paměti snímky ještě předtím, než stisknete spoušť. Ve výběru až čtyř snímků tak můžete nalézt okamžik, který by vám jinak unikl. Nová funkce Autofocus burst sleduje fotografovaný objekt a upravuje zaostření. Díky ní zůstanou snímky v pohybu ostré. Prémiový dojem z fotoaparátu završuje 13megapixelový přední fotoaparát se snímačem o velikosti 1/3 palce a bleskem na displeji, který zaručuje vynikající selfie při jakémkoliv osvětlení.

Inovací, která představuje průlom v mobilní kreativitě, je 3D Creator, unikátní algoritmus vyvinutý společností Sony. Slouží k rychlému a snadnému skenování 3D objektů a otevírá nový svět kreativních možností. Vůbec poprvé si tak můžete pomocí mobilního telefonu vytvořit vysoce kvalitní skeny 3D objektů. Volit můžete ze čtyř režimů skenování: skenování hlavy (head scan), skenování obličeje (face scan), skenování jídla (food scan) a volné skenování (freeform scan). Každý z režimů má svého vlastního průvodce. Po dokončení skenování objektu se nabízí několik hravých možností. Buďto můžete sken použít jako 3D nálepku a sdílet ho s přáteli prostřednictvím messengerů, nebo ho nahrát a sdílet s 3D komunitou například na Sketchfab. Sken můžete také oživit a vytvořit z něj avatara, kterého pak můžete využít ve volbách AR efektů fotoaparátu, aplikacích třetích stran či jako živou tapetu. Nebo je dokonce možné 3D sken odeslat do 3D tiskárny.

Xperia XZ1 Compact

Mezi přednosti patří fotoaparát Motion Eye s nahráváním superzpomaleného videa, 3D Creator, mimořádně širokoúhlý přední fotoaparát a prémiový zvuk – to vše v praktickém designu s 4,6palcovým displejem.

Nabízí nejnovější funkce včetně Predictive Capture, takže nepromeškáte neočekávané momenty, a Autofocus burst, který sleduje fotografovaný objekt a upravuje zaostření. Kromě toho nabízí špičkový mimořádně širokoúhlý přední fotoaparát se zorným polem širokým 120°, takže se toho při focení selfie na snímek vejde víc. Lze ho přepnout i na režim s úhlem záběru 80°.

I tento telefon je napěchován technologiemi, které vylepšují zvuk. Jsou jimi například Hi-Res Audio, DSEE HX upscaling, LDAC, digitální rušení šumu (Digital Noise Cancelling, DNC) a ClearAudio+. Také dostala nové stereo reproduktory s o polovinu vyšší akustickým tlakem oproti předchozím modelům.

Xperia XZ1 Compact je malá, ale výkonná. Využívá při tom mobilní platformu Qualcomm Snapdragon 835. Pyšní se rychlostí stahování dosahující až 800 Mb/s. Výkon posiluje schopnost funkce Smart Cleaner, která automaticky vyhledává nepoužívané aplikace a čistí paměť.

Příslušenství

V nabídce bude celá řada doplňkového příslušenství, včetně pouzdra Style Cover Touch pro Xperia XZ1 v odpovídajících barvách a pouzdra Style Cover Stand v odpovídajících barvách pro Xperii XZ1 i pro Xperiai XZ1 Compact. Dostupná je také rychlonabíječka Quick Charger UCH12W, která nabije baterii na celé hodiny během pouhých několika minut.

Dostupnost

Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact budou dostupné v průběhu září 2017. Obě budou dodávány s operačním systémem Android 8.0, Oreo.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud