Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

První 3D kamera pro spotřební trh

redakce 28.07.2010

Panasonic HDC-SDT750 je první 3D Full HD videokamera určená pro běžné spotřebitele. Stačí nasadit 3D objektiv a vaše vzpomínky získají další rozměr. I bez objektivu pro natáčení ve 3D můžete počítat se záznamem v kvalitě Full HD.

Kapitoly článku

Nová kamera firmy Panasonic je vybavena tříčipovým 3MOS systémem se zdokonalenou technologií redukce šumu (NR), režimem progresivního snímání 1080 (1080/50p) a novým systémem hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S. Zkušení uživatelé ocení možnosti manuálního ovládání, začátečníci zase funkci iA (Inteligentní automatika), která sama nastaví všechny parametry.

Jak funguje natáčení 3D záběrů s 3D objektivem?

Přirozené prostorové vidění je způsobeno tím, že člověk vnímá obraz jinak pravým a jinak levým okem. Tento rozdíl se nazývá binokulární disparita a lidský mozek díky němu vnímá prostor i jeho hloubku. Videokamera SDT750 je vybavená speciálním 3D  objektivem, který simultánně snímá obraz pro levé a obraz pro pravé oko přes dvě optické soustavy, které ho tvoří. Obraz snímaný touto metodou „side-by-side“ má rozlišení 960 x 1080 pixelů pro každé oko zvlášť. Videozáznam lze přehrát i na běžných televizorech v 2D, prostorový 3D záznam je možné reprodukovat pouze na kompatibilních 3D televizorech.
O kvalitu záznamu se stará tříčipový 3MOS systém. Kombinací 3MOS systému, nového objektivu LEICA DICOMAR (F1,5 – 2,8) a procesoru Crystal Engine Pro zvýšil Panasonic efektivitu zachycování světla i citlivost, a současně snížil šum.
Obsluhu kamery usnadňuje Inteligentní automatika iA , která se sama postará o nastavení nejvhodnějšího záznamového režimu. Kromě funkcí, jako jsou rozpoznávání tváří, sledování zaostření/expozice AF/AE Tracking, inteligentní výběr scény, detekce tváře a inteligentní řízení kontrastu obsahuje inteligentní automatika i novinku – nový systém hybridní stabilizace obrazu HYBRID O.I.S.  Kamera bude na český trh uvedena na podzim tohoto roku.

Další funkce kamery:

  • 5.1kanálový systém prostorového zvuku Surround Sound
  • Eliminace šumu větru
  • Rychlé zapnutí (videokamera se zapíná a vypíná otevřením nebo zavřením LCD panelu). To umožňuje spustit záznam v průběhu 1 sekundy.
  • Snímání s dotykovým ovládáním: videokamera je vybavená velkým 3palcovým LCD dotykovým panelem
  • Intervalové nahrávání: zrychlené přehrávání se používá jako zvláštní efekt
  • Reprodukce 3D záznamů: prostorový 3D záznam pořízený videokamerou SDT750 se lze přehrát po připojení k 3D kompatibilnímu televizoru jako například VIERA TX-P50VT20. Kopírování 3D obsahu: Když se videokamera SDT750 připojí USB kabelem k DVD vypalovačce Panasonic (volitelný doplněk), stisknutí tlačítka stačí na spuštění kopírování 3D videozáznamů z paměťových karet SDXC, SDHC nebo SD na DVD disk (DVD-RAM/DVD-R/DVD-R DL/DVD-RW, DVD+R/DVD+R DL/DVD+RW). Videozáznamy
  • PC střih: videokamera je vybavená softwarem HD Writer AE 2.6T (pro OS Windows), který umožňuje úpravu 3D videozáznamů a jejich uložení do PC nebo na BD a DVD disky.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud