Přejít k hlavnímu obsahu

Recenze: Samsung Galaxy Z Flip7 – parádní venkovní displej a výrazně lepší výdrž

Michal Bareš 18.07.2025

Spíše než revoluční změny přináší Samsung Galaxy Z Flip7 řadu drobných, ale pro uživatele rozhodně příjemných vylepšení

Kapitoly článku

Samsung Galaxy Z Flip7 má poprvé externí displej pokrývající celou venkovní stranu telefonu. OLED panel 4,1” úhlopříčkou nás během testu zaujal ostrostí, živými barvami a plynulým 120Hz zobrazením. Přístup k widgetům a nastavení máme i zvenčí při zavřeném telefonu a s malými odbočkami lze na externím menším displeji také snadno používat všechny aplikace.

Působivý je i hlavní 6,9” displej s téměř neviditelným záhybem uprostřed. Po otevření působí Flip7 dojmem běžného tenkého smartphonu. Šikovný design, kvalitní skládací mechanismus a prvotřídní zpracování přispívají k výborné ovladatelnosti, i když je tělo v zavřeném stavu stále poměrně tlusté.

Duální fotoaparát zvládá každodenní fotografování a selfie velmi dobře, i když při zoomování vykazuje jisté slabiny a pokud je pro vás kvalita snímků prvořadá, v této cenové kategorii snadno najdete zařízení s lepším fotoaparátem.

Zvětšená kapacita baterie umožňuje působivou výdrž až 20 hodin v zavřeném stavu. Více než polovina kapacity se obnoví po 30 minutách nabíjení a Flip7 podporuje i bezdrátové nabíjení. Na rozdíl od Foldu7 má Flip7 procesor Exynos 2500, který sice zajišťuje silný výkon a bez problému si poradí se všemi aplikacemi, ale při vysoké zátěži škrtí výkon více než běžné špičkové mobilní telefony. Pozitivní dojem završuje softwarový příslib do roku 2032. Samsung uvádí na trh Galaxy Z Flip7 v 256GB verzi za 29 990 Kč, ale dají se sehnat slevy.

Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
Vnitřní 6,9" displej telefonu Samsung Galaxy Z Flip 7 dosahuje maximálního jasu 1 883 cd/m2.

Samsung Galaxy Z Flip7 v testu: Větší, rychlejší, hezčí

Poté, co Samsung před dvěma generacemi flipů výrazně zvětšil vnější displej, ale nadále vynechal fotoaparáty, následuje nyní Samsung Galaxy Z Flip7 designovou strategii Xiaomi MIX Flip nebo Motoroly Razr 60. Externí displej s 4,1” úhlopříčkou nyní ze všech stran obepíná snímače fotoaparátu a přizpůsobuje tomu rozhraní. Výsledkem je velmi pěkný vizuální dojmem. 

Pomocí aplikace Samsung „MultiStar“ propojené v nastavení můžeme na externím displeji Galaxy Z Flip7 používat v podstatě všechny aplikace Androidu. Na menším, ale okamžitě dostupném displeji tak lze jako v minulé generaci provozovat nejen internetový prohlížeč nebo komunikátory, ale i YouTube, Mapy nebo dokonce hry.

Ne vždy to funguje dokonale, ale u běžných aplikací jsme problém nezaznamenali. Defaultně se na externím displeji smartphonu nachází především různé widgety, aplikace pro využití umělé inteligence Google „Gemini“ a nový „Now Bar“, který vedle fotoaparátů zobrazuje aktuální živé widgety, jako je hudební přehrávač nebo časovač.

Dobrá zpráva je, že i externí displej má, stejně jako ten vnitřní, plynulou 120Hz obnovovací frekvenci a na slunci dosahuje maximálního jasu 1 540 cd/m2. Vnitřní displej narostl na 6,9 palce, loňský Flip 6 měl úhlopříčku vnitřního displeje 6,7”. Ačkoliv je displej v nové generaci větší, o trochu se snížilo jeho rozlišení (2 520 x 1 080 vs. 2 640 x 1 080 u Flipu 6) i maximální naměřený jas. Ten dosahuje u novinky 1 883 cd/m2, zatímco u loňského modelu to bylo 1 929 cd/m2. Rozdíly jsou to ale marginální a díky sytým barvám (98 procent DCI-P3) a vysokému jasu i kontrastu hodnotíme displej celkově velmi vysokou známkou 1,3.

Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
Samsung Galaxy Z Flip 7

Více výkonu s větší baterií

Samsung Galaxy Z Flip7 prošel výrazným vylepšením z hlediska výkonu i výdrže na baterii. Nový čip Exynos 2500 se výkonem velmi blíží Snapdragonu 8 Elite. Rozdíl ve výkonu není při každodenním používání patrný. V náročném dlouhodobém zátěžovém testu se však čip poměrně rychle zpomalovat.

Při dlouhodobé zátěži, například při hraní her nebo editaci médií, se výkon může po několika minutách snížit výrazněji než u současných špičkových smartphonů bez skládacího mechanismu. Přesto Galaxy Z Flip7 s Exynosem 2500 nabízí výkon, který je pro naprostou většinu scénářů použití více než dostatečný.

Samsung zvýšil u Flipu7 oproti předchůdci kapacitu baterie o působivých 300 mAh. Ať už díky tomuto zvýšení, nebo vyšší energetické účinnosti, dosáhl Galaxy Z Flip7 v testu výrazně delší výdrže na baterii. V rozloženém stavu se během našeho standardního testu s pevně danou 60Hz frekvencí vybil až za 17 hodin a 52 minut nepřetržitého provozu. Minulá verze Flip6 vydržela ve stejném testu jen 14 hodin a 15 minut, a to je Flip7 jen o jeden gram těžší než předchozí verze. Při přepnutí na 120Hz obnovovací frekvenci displeje zvládne Flip7 na jedno nabití 14 hodin a 33 sekund. Pokud budeme stejné používání simulovat zcela na vnějším displeji, vyčerpá se Flip7 téměř po 20 hodinách.

V rychlosti nabíjení však Galaxy Z Flip7 stále mírně zaostává. Systém Android 16 ukazuje po půlhodině nabíjení na kabelu USB-C úroveň nabití kolem 54 %, což v rámci našeho standardního testu odpovídá více než devíti hodinám běhu. Kompletní nabití telefonu zabere hodinu a 47 minut. Oproti tomu například nedávno testovaná Motorola Razr 60 sice zvládne jen 15 hodin a 21 minut, ale dobije se už za 65 minut.

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
Fotografie pořízená telefonem Samsung Galaxy Z Flip 7
Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
Srovnání kvality snímků Samsung Galaxy Z Flip 7 a Samsung Galaxy S25 Ultra

Stejný duální fotoaparát se stejnými vlastnostmi

Stejně jako jiné moderní flipové telefony má i Samsung Galaxy Z Flip7 jen duální fotoaparát s 50Mpx hlavním objektivem a 12Mpx doplňkovým objektivem. Na rozdíl od Xiaomi MIX Flip se Samsung Flip7 obejde bez teleobjektivu se zoomem a místo toho spoléhá na ultraširokoúhlý fotoaparát. Toto rozhodnutí dává smysl, zvláště když duální systém využijeme pro selfie s více lidmi, ale digitální zoom zachytí vzdálené objekty pouze v poměrně špatné kvalitě.

Na druhou stranu běžné fotografie, které jsme během testu Samsung Galaxy Z Flip7 pořídili, byly působivé. Ve srovnání s fotoaparáty vlajkových lodí, jako je iPhone 16 Pro, sice nezáří zvlášť vysokou úrovní detailů, ale Galaxy Flip7 produkuje ostré, věrohodně barevné fotografie s celkově dobrou konzistencí. Video se dá natáčet ve 4K rozlišení při plynulých 60 snímcích za sekundu.

Jak za denního světla, tak za špatného osvětlení vypadají fotografie o něco lépe než u předchůdce, ale žádný výrazný skok tentokrát Samsung nepředvedl.

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
Rozložený telefon Samsung Galaxy Z Flip 7. Na displeji je vidět ohyb, který ale při praktické práci a rozsvíceném displeji sotva zaznamenáme
Samsung Galaxy Z Flip 7
Zdroj: Chip
V zavřeném stavu má Samsung Galaxy Z Flip 7 tloušťku 16 mm

Skvělá bezdrátová výbava a léta aktualizací

Z hlediska technické výbavy nemáme Samsungu Galaxy Z Flip7 téměř co vytknout. Bezdrátová komunikace boduje nejmodernějšími standardy, jako jsou Wi-Fi 7, 5G, NFC pro bezkontaktní platby a podpora dokonce dvou eSIM karet v režimu dual SIM.

Jako obvykle lze Flip7 odemknout pomocí snímače otisků prstů v hlavním vypínači a pomocí rozpoznání obličeje. Integrovaný stereofonní reproduktor produkuje příjemnou, i když nijak výjimečnou kvalitu zvuku. Alternativně lze samozřejmě připojit i sluchátka nebo externí reproduktory přes USB-C nebo Bluetooth 5.4.

Po softwarové stránce fungovala předinstalovaná nadstavba One UI 8 během testu naprosto bez problému. Systém reaguje rychle a ovládání i pohyby menu a aplikací byly po celou dobu plynulé. Ve výbavě samozřejmě nechybí různé funkce umělé inteligence, jako jsou přepisy textů, úprava fotografií, souhrny v prohlížeči, překlady a Google Gemini. Stejně jako u řady Galaxy S slibuje Samsung i pro Galaxy Z Flip7 dodávat aktualizace po dobu nejméně sedmi let, tedy minimálně do roku 2032.

Technická data

Samsung Galaxy Z Flip7

Chip známka

1.4 Výborný
Displej (úhlopříčka / rozlišení) 6,9" / 2 520 x 1 080 / AMOLED / 120 Hz + 4,1“ / 948 x 1 048 / AMOLED / 120 Hz
Displej (max. jas / šach. kontrast) 1 883 cd/m2 / 148 : 1
Pokrytí bar. prostoru DCI-P3 98 %
CPU / GPU / RAM Exynos 2500 (10 jader, max. 3,3 GHz) / Xclipse 950 / 12 GB
Výbava nanoSIM (eSIM) + eSIM, Wi-Fi 7, USB-C (3.2), BT 5.4, NFC, 50+12 / 10 Mpx, 4 300 mAh, indukční dobíjení, IP48
Uživatelská paměť (int. / ext. / USB OTG) 256 GB (219,5 GB) / ne / ano
Výdrž na baterii LTE, 60 Hz / 120 Hz / dobíjení 17:52 h:m/ / 14:33 h:m / 1:42 h:m
PCMark 3.0 / GFX-Bench 15 487 bodů / 142 fps
Operační systém Android 16
Rozměry a hmotnost 165 x 75 x 16 mm, 188 g
Výkon (20 %) 1,1
Výbava (20 %) 1,8
Výdrž na baterii (20 %) 1,3
Displej (20 %) 1,3
Fotoaparát (20 %) 1,5
Cena 29 990 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme