Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Serverový procesor nabízí více než dvojnásobný výkon

redakce 09.11.2012

Nový procesor Itanium je založen na nové mikroarchitektuře a nabízí oproti předchozí generaci dvojnásobný výkon a větší odolnost proti chybám. Nové procesory jsou dosud nejvýkonnějšími procesory řady Intel Itanium.

Podle Intelu dosáhnou díky dvojnásobnému počtu jader v nové architektuře procesory řady Itanium 9500 až 2,4krát vyšší výkon oproti předchozí generaci. Dále nabídnou nové funkce, například Intel Instruction Replay Technology. Procesory jsou vhodné pro náročné pracovní úkoly včetně analytických nástrojů, databází a rozsáhlé ERP (Enterprise Resource Planning) aplikace.

Systémy postavené na procesorech Intel Itanium jsou provozovány ve více než 75 procentech světových společností napříč segmenty, jako jsou například letectví, energetika, vědy nebo komunikace.

Procesory řady Intel Itanium 9500 obsahují 3,1 miliardy tranzistorů. Podporují dvakrát více jader (8 místo 4) než procesory předchozí generace, kapacita on-die paměti činí až 54 MB. Rychlost procesoru v nízkovýkonových konfiguracích se oproti předchozí generaci zvýšila o 40 procent. Nové kmitočty sahají od 1,73 GHz a úrovně 130 wattů až po 2,53 GHz a úroveň 170 wattů. Procesory Intel Itanium řady 9500 jsou dostupné již nyní za ceny od 1350 do 4650 amerických dolarů při odběru 1000 kusů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud