Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skládací telefon od Googlu oficiálně

Pavel Trousil 05.05.2023

Po letech odkladů je skládací telefon Pixel Fold od Googlu konečně oficiálně potvrzen. Po všech únicích už ovšem nebude pro nikoho překvapením. Teď se na něj ale můžete podívat na stránkách Googlu.

Google zveřejnil na webu upoutávku na dlouho očekávaný skládací telefon Pixel Fold. Jak je zde uvedeno, jde o „První skládací telefon navržený společností Google“ a je to poprvé, kdy Google oficiálně přiznal existenci Foldu.

Na internetu už byly k vidění různé rendery, jedno krátké video i úniky oficiálních renderů. Z nové upoutávky od Googlu je přeci jen možné nějaké novinky zjistit. Konkrétně je zřejmé, že boky a lišta fotoaparátu telefonu byly vyleštěny do zrcadlového povrchu, stejně jako u Pixelu 7 Pro. Na této povrchové úpravě se ale velmi rychle ukážou škrábance. Matná pískovaná hliníková povrchová úprava by vypadala lépe a je také odolnější.

Oficiální pohled na telefon se nám naskýtá až dnes - specifikace a ceny budou pravděpodobně odhaleny na konferenci I/O. Podle informací z CNBC by se měl telefon dodávat v červnu za cenu přesahující 1 700 dolarů. Očekává se, že Fold bude mít 7,6palcový vnitřní displej a 5,8palcový vnější displej a bude dodáván s čipem Google Tensor G2. Google I/O se koná 10. května.

Zdroj : Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud