Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Soči 2014: rekordní sdílení

redakce 25.02.2014

Nejvíce sdílené, twítované a lajkované zimní olympijské hry v Soči 2014: Největší objem přenesených dat v historii ZOH zprostředkovala pro sportovce, média, organizátory i fanoušky společnost Avaya.

Firma Avaya oznámila statistiky z provozu páteřní komunikační sítě XXII. zimních olympijských her v Soči. Avaya jako oficiální dodavatel síťového řešení pro ZOH 2014 potvrdila, že letošní hry se do historie zimních olympijských her zapíší dalším rekordem – ZOH v Soči jsou nejvíce online sdílené zimní olympijské hry v historii. Technologie Avaya zprostředkovávají jednoduchou, pružnou a agilní komunikaci uživatelům z řad malých i největších světových podniků. Pro Soči 2014 Avaya poskytla kompletní komunikační infrastrukturu, aby tím umožnila sdílet zkušenosti a zážitky celé olympijské rodině, sportovcům, médiím, organizátorům i fanouškům.

Všechna sportoviště ZOH v Soči 2014 byla pokryta IPTV technologií, která umožnila komplexní zpravodajství. Všech 36 kanálů v HD rozlišení využívalo Avaya páteřní infrastrukturu stejně jako zbytek olympijské sítě, čímž se dosáhlo výrazných úspor a zvýšení efektivity přenosů. V průběhu her poskytly technologie Avaya připojení k síti pro hlasové, datové a video přenosy více než 40.000 zástupců médií, sportovců a členů jejich týmů, organizátorů a fanoušků.

Avaya po dobu her úzce spolupracovala se všemi technologickými partnery her. Společně realizovali síťové operace pro 11 sportovišť ve dvou olympijských střediscích, tři olympijské vesnice, dvě tisková centra, dvě centra pro slavnostní ceremoniály a dvě operační střediska.

 Síťová infrastruktura ve hře:

  • Implementace infrastruktury trvala 18 měsíců
  • Na provozu infrastruktury se podílelo 21 projektových manažerů Avaya a 19 expertů dohlížejících na provoz sítě v režimu 24/7
  • Oproti ZOH ve Vancouveru v roce 2010, kde byl poměr drátové a bezdrátové infrastruktury 4:1, byl poměr v Soči 2014 obrácen, technologie WIFI zde byla primárním přístupem k síti
  • Organizátoři a dobrovolníci použili ke komunikaci 6 500 IP telefonů
  • V celém areálu her bylo použito 2 500 přístupových bodů
  • V rámci projektu bylo položeno 90 km optických kabelů
  • Přes 120.000 zařízení bylo do páteřní sítě Avaya připojeno současně
  • Avaya páteřní síť podporovala 36 HD IPTV kanálů pro přenos multimédií
  • Avaya síť přenesla až 2 terabyte dat denně

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud