Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony potvrdila kapesní PlayStation 5

Pavel Trousil 25.05.2023

"PlayStation Q", nebo také „Project Q“ je připravované kapesní zařízení od Sony pro streamování her pro PS5. Oficiální název zatím nemá. Kromě něj Sony oznámilo i Bluetooth sluchátka, která budou fungovat s počítačem, mobilním telefonem a systémem PS5.

Mezi množstvím herních upoutávek věnovala Sony ve svém PlayStation Showcase asi minutu pro odhalení dvou nových hardwarových produktů. Nejzajímavější je samozřejmě Project Q (PlayStation Q), což je zatím pouze interní označení pro produkt, na jehož finální název se stále čeká.

sonyps52-nahled

Sluchátka půjdou připojit k PS5, mobilu i počítači. | Zdroj: Sony Showcase

Zařízení bude zaměřeno na streamování. Podle Sony umožní uživatelům streamovat jakoukoli hru, která není určena pro VR z místní konzole PlayStation 5 a to pomocí funkce Remote Play přes Wi-Fi. Samotné zařízení hraní neumožní, takže jde jen o vylepšenou variantu hraní přes Remote Play na mobilu. Pokud jde o hardwarové specifikace, „Project Q“ má 8palcový HD displej a "všechna tlačítka a funkce bezdrátového ovladače DualSense".

| Zdroj: YouTube/PlayStation, "PlayStation Showcase 2023 - Accessories Sneak Peek"

Kromě kapesní streamovací konzole Sony také oznámila, že plánuje uvést na trh Bluetooth sluchátka, která půjde současně připojit k PlayStation konzoli, mobilnímu zařízení i k počítači. Data vydání ani ceny těchto produktů zatím nebyly oznámeny a ani sluchátka zatím nemají název.

Zdroj: PlayStation Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud