Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Symbian Anna: Aktualizace pro Nokie N8, C7, C6-01 a E7

redakce 18.08.2011

Symbian Anna, nejnovější update softwaru pro vybrané telefony s operačním systémem Symbian, je od dnešního dne k dispozici ke stažení, a to i v České republice.

Symbian Anna prohlubuje uživatelský zážitek u telefonů Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 a Nokia E7. Nové uživatelské rozhraní, virtuální QWERTY klávesnice v režimu na výšku, vylepšené Nokia Mapy, snadnější prohlížení webu a vyšší bezpečnost, to jsou novinky, které přináší Symbian Anna. 

Aktualizaci Symbian Anna je možné instalovat prostřednictvím počítače s nejnovější verzí Ovi Suite (verze 3.1.1), nebo přímo do telefonu přes mobilní síť* nebo přes WiFi po zadání *#0000# na telefonu a dále stisknutím "Volby", kde vyberete "Zjistit aktualizace". 

 

Komplexní informace o Symbian Anna: http://www.nokia.cz/symbian-anna

 

Klíčové vlastnosti Symbianu Anna: 


Uživatelské rozhraní

Symbian Anna přináší nový, svěží vzhled pro telefony Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 a Nokia E7. Netýká se to však jen nových ikon. Psaní na dotykové obrazovce je u Symbianu Anna mnohem jednodušší s rozdělenou obrazovkou, takže snadno vidíte vlákno zprávy, webovou stránku, kontakty a e-mailovou komunikaci. Pro snadné psaní si můžete zvolit virtuální QWERTZ klávesnici - nyní je k dispozici také v režimu na výšku. 

 

Mapy a navigace

Symbian Anna přináší lepší vyhledávání v Nokia Mapách. Nově jsou zde například linky veřejné dopravy nebo možnost provést check-in a dát tak svým přátelům v sociálních sítích jako je Facebook, Twitter a Foursquare vědět, kde právě jste.

 

 • Internetový prohlížeč

Nový internetový prohlížeč přináší rychlejší a jednodušší použití pro rychlejší načtení stránek. Vylepšená navigace pak umožňuje snadnější připojení k oblíbené stránce, a to i kdekoli na cestách. 

 

Vylepšení pro business využití

Symbian Anna přináší výhody, které jsou důležité pro podnikání, jako třeba vylepšené bezpečnostní šifrování dat. Business uživatelé, kteří vlastní Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 nebo Nokia E7, mohou nyní snadno a bezpečně přistupovat k firemnímu intranetu pomocí IPSec a SSL VPNprotokolů. 

 

Near Field Communications (NFC)

Aktualizace softwaru Symbian Anna u telefonu Nokia C7 automaticky zprovozní technologii NFC, takže spolu uživatelé těchto přístrojů nyní mohou třeba jednoduše sdílet kontakty, fotografie a videa jen pomocí klepnutí. Pomocí NFC lze hrát také hry nebo připojit externí reproduktory, které obsahují tuto technologii.  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud