Menu
CHIP Speedtest

Microsofte už ne: problémy s přihlášením vedou k nekontrolovaným restartům Windows 10

25.06.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Microsofte už ne: problémy s přihlášením vedou k nekontrolovaným restartům Windows 10

Pravidelné měsíční Patchdays, kdy jsou uživatelům systému Windows doručovány bezpečnostní záplaty a opravy chyb, dokáží také pozlobit. Opakovaně vznikají nové problémy.

Poté, co mnoho uživatelů hlásilo v průběhu června problémy s tiskem ve Windows 10, objevila se nová chyba, která vede k nekontrolovatelným restartům. Nová chyba pravděpodobně ovlivňuje přihlašování k systému Windows. Druhé úterý v měsíci je uživatelům Windows dobře známé: v průběhu Patchday jsou uvolňovány měsíční aktualizace zabezpečení od Microsoftu, které jsou důležité z hlediska bezpečného používání systému Windows. Zároveň ale mohou také přinést problémy. Například poslední červnový Patchday ochromil tiskárny mnoha uživatelů. Nyní je už k dispozici oprava chyby.

Jakmile ale byl problém vyřešen, je v červnovém Patchday ohlášena další chyba. Uživatelé reportují problémy při přihlašování: ihned po přihlášení se na mnoha zařízeních zobrazí zpráva "Váš počítač se za jednu minutu automaticky restartuje". S počítačem lze opět pracovat až po jednom nebo dokonce několika restartech. Za tím vším je pravděpodobně chyba v systému zabezpečení, která spravuje uživatelské účty.

Kumulativní update umožní systému Windows 10 opět tisknout

winloginproblems1

Pravidelné aktualizace Windows jsou důležité pro bezpečnost operačního systému.

Problémy způsobené opravami jsou obzvlášť nepříjemné. Microsoft alespoň reagoval rychle na chyby tisku a řeší je neplánovanou distribucí aktualizací. Pokud se potýkáte s problémy s tiskem, doporučujeme přejít do služby Windows Update a nainstalovat nejnovější opravy. Poté by už měl být klid a vše fungovat tak, jako předtím. Microsoft také zdůrazňuje, že uživatelé, kterých se to netýká, nemusí tuto opravu používat.

Už několik dnů je oprava k dispozici pro všechny verze Windows 10 od edice 1803. Dokonce byla opravena i nejnovější verze Windows 10 2004, která je k dispozici pouze od poslední květnové aktualizace. Microsoft ale stále řeší spoustu dalších problémů s Windows 10 2004, které budou pravděpodobně řešeny až v budoucích aktualizacích.

Dosud ale nebyla vydána žádná oprava pro chybu přihlášení, která si vynutí restart. Microsoft chybu uvádí ve svých technických dokumentech jako známý problém ve verzích 2004, 1909 a 1903. Podobné problémy ale hlásili i uživatelé verze 1809. Záplata by proto na sebe neměla nechat dlouho čekat.

Windows 10: Kumulativní update pro verzi 2004

cumulativeupdate-logo

Kumulativní aktualizace pro systém Windows 10 verze 2004 KB4567523

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Kumulativní aktualizace updatuje všechny doposavadní aktualizace. Vyberte verzi, kterou potřebujete pro svůj systém (ARM, x86, x64).

Stáhněte si

 

Výhody
zlepšuje Windows 10
dodá systému větší zabezpečení
zahrnuje všechny opravy

Zbavte se problémů

Nežádoucí vedlejší účinky Patchdays jsou nepříjemné. Naštěstí ale Microsoft zareagoval rychle a poskytl opravu problémů s tiskem ve Windows 10. Každý, kdo se s tím potýká, by měl rychle aktualizovat.

Komplikovanější to mají uživatelé, kteří jsou postiženi chybou přihlášení. Zde stále není stoprocentní řešení. Microsoft údajně na opravě pracuje, ale bude to ještě nějakou chvíli trvat. Pokud se problém týká i vás, zkuste deaktivovat rychlé spuštění (fast startup), ale v tuto chvíli nemůžete udělat víc.

mohlo by vás také zajímat: uživatelé windows zpozorněte – tento linux je skvělý pro všechny, kdo uvažují o změně


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení