Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: AOC CU34P3CV – hrajte a pracujte zároveň

Michal Bareš 18.04.2023

Ultraširokoúhlý monitor s prohnutou obrazovkou potěší milovníky filmů, her i uživatele, kteří musí pracovat s velkým množstvím oken. Poslouží jako USB-C dokovací stanice s LAN konektorem a má v rukávu jednu specialitu.

Monitor AOC CU34P3CV je primárně zábavný zobrazovač s velkou ultraširokoúhlou obrazovkou a zrychlenou obnovovací frekvencí. Ta sice nedosahuje rekordních hodnot extrémních herních monitorů, ale 100Hz plynulost většině uživatelů stačí, zvlášť když ji navíc podporuje adaptivní synchronizaci. Hry a sledování videa na monitoru s prohnutou obrazovkou a ohromnou úhlopříčkou s poměrem stran 21:9 je bezpochyby parádní, ovšem to není jedinou silnou stránkou tohoto monitoru.


Díky velmi široké obrazovce lze vedle sebe pohodlně umístit několik dokumentů velikosti formátu A4 vedle sebe, což zvyšuje efektivitu práce. K monitoru lze ale zároveň připojit několik obrazových zdrojů, a to prostřednictvím konektorů HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 nebo USB-C. Monitor umožňuje zobrazení signálu ze dvou vstupů zároveň, a to buď vedle sebe (PbP), nebo formou obrazu v obraze (PiP).


Monitor AOC CU34P3CV má ale ještě jednu specialitu, která zobrazení signálu ze dvou zdrojů zároveň posouvá na ještě vyšší úroveň. Tou je schopnost pracovat jako KVM rozbočovač, což znamená, že monitor nejen zobrazuje signál ze dvou zdrojů, ale pomocí připojené klávesnice a myši lze také oba počítačové zdroje ovládat pomocí klávesnice a myši připojené k USB rozbočovači monitoru.


V praxi to funguje tak, že notebook připojíme k USB-C (USB 3.2 Gen1, PD do 65 W) zdířce a například stolní počítač k USB-B konektoru, který se na monitoru rovněž nachází. Klávesnici, myš, případně jiné zařízení apk zapojíme do jednoho ze čtyř USB-A (USB 3.2 Gen1) portů na monitoru. Pomocí jedné klávesnice a myši tak můžete pracovat s oběma připojenými počítači.

aoc-cu34p3-porty-web

Portová výbava monitoru AOC CU34P3CV, foto: Michal Bareš, Chip

Značnou výhodou monitoru je také možnost připojení k drátové LAN síti, díky které lze přes USB-C připojený notebook připojit k rychlejší a bezpečnější drátové síti. To oceníme hlavně v pracovním prostředí.


Monitor má výškově stavitelný stojan, který umožňuje polohování zobrazovacího panelu v rozsahu od 11,5 cm do 28 cm nad výškou pracovního stolu. S ohledem na značnou šířku monitoru není překvapivé, že panel nelze natáčet na výšku do režimu portrét. Lze jej ale naklápět tak, aby obrazovka směřovala kolmo k očím uživatele. Stojan umožňuje natáčení panelu do stran.

aoc-cu34-back-web

Záda monitoru AOC CU34P3CV, foto: AOC

Ovládání do češtiny lokalizovaného OSD menu probíhá přes čtveřici nepříliš jasně označených tlačítek na pravé straně spodní lišty monitoru, těmito tlačítky lze přímo přepínat zdroje videosignálu a regulovat hlasitost integrovaných 5W reproduktorů. Delším přidržením regulátoru hlasitosti se pak přepíná KVM. Ocenili bychom ale možnost přímého přístupu k různým obrazovým režimům. Ty jsme na monitoru dokonce hledali marně.


Širokoúhlý VA panel s rozlišením 3 440 x 1 440 bodů nabízí velmi dobrý jas i kontrast a pracuje s 4ms dobou odezvy. Panel pokrývá 90 % barevného prostoru DCI-P3 (HDR) a 121 % prostoru sRGB.

Technické specifikace

Displej / rozlišení 34" / 3 440 × 1 440 bodů / matný / VA / 100 Hz / 1500R
Max. jas / kontrast 300 cd/m2 / 1 000 : 1
Doba odezvy 4 ms
Výbava USB-C (PD, DP), LAN, HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, audio, 2x 5W reproduktory, Freesync, 4x USB-A 3.2
Spotřeba – provoz/stand-by 25 W / 50 W
Cena 10 990 Kč
CHIP výborný (1,3)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud