Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Sony Hi-Res WH-1000XM2

Michal Bareš 07.02.2018

Nová generace Bluetooth sluchátek Sony Hi-Res WH-1000XM2 přináší řadu vylepšení, ale to hlavní zůstává. Dokonalé pohodlí, elegantní design, prémiové materiály a prvotřídní zvuk.

Druhá generace bezdrátových Bluetooth sluchátek s technologií potlačení okolních ruchů od Sony vychází z povedeného designu řady WH-1000X a napohled se od předchozího modelu prakticky neliší. Hlavní rozdíl je v prodloužení výdrže na baterii, v přítomnosti čidla okolního atmosférického tlaku a v podpoře ovládání prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony. Dokonalé pohodlí, elegantní design, prémiové materiály a hlavně prvotřídní zvuk zůstaly. Ještě k větší dokonalosti byl doveden systém potlačení okolních ruchů, jehož intenzitu a podobu lze uživatelsky regulovat. Podle nás mají tato sluchátka lepší odhlučnění okolí než v tomto ohledu proslulá značka Bose u cenově srovnatelného modelu QuietComfort 35 II.

Zvuk je u sluchátek samozřejmě nejdůležitější a v tomto ohledu tento model ve své cenové kategorii exceluje. Vysoký frekvenční rozsah (4 Hz až 40 kHz při drátovém spojení, 20 Hz až 40 kHz při bezdrátovém) je ideální pro poslech hudby v hi-res rozlišení, sluchátka jsou ale vybavena technologií pro vylepšení kvality hudby komprimované s vyšší ztrátovostí. Funguje to dobře, ale zázraky samozřejmě čekat nelze, nejlepšího výsledku jsme dosahovali s kvalitními Flacy s vysokým frekvenčním rozsahem. Sluchátka jsou poměrně žánrově vybíravá. Samozřejmě reprodukují všechny žánry pěkně, víc jim však sluší klidnější skladby s hlubšími basy a velmi dobře zvládají i rocková alba. Problémy samozřejmě nemají ani s jazzem nebo s klasickou hudbou, reprodukci těchto žánrů ale hodnotíme s ohledem na cenu sluchátek  pouze jako velmi dobrou. To neznamená, že z nich nebude běžný posluchač nadšený, ale zmlsaný audiofil už postřehne určitou rozměklost a rozmlženost nástrojů i vokálů. Přesto podle nás hrají ještě o trochu lépe než předchozí WH-1000X. Na rozdíl od nich má nový model snímač okolního atmosférického tlaku, který ocení hlavně uživatelé často cestující letadlem. Během testu jsme je v letadle bohužel neměli možnost vyzkoušet, ale již minulý model potlačoval hluk kabiny výborně. Sony prý osadilo tato sluchátka inteligencí, která dokáže optimalizovat reprodukci hudby podle typu momentální aktivity posluchače a podle jeho okolí. Dokonce prý vylepšují hudbu i podle specifického tvaru hlavy uživatele a mají brát v potaz i to, zda nosí uživatel brýle. Abychom řekli pravdu, nevíme, zda to opravdu funguje, ale sluchátka hrají každopádně parádně. Další inovací je možnost spolupráce s aplikací Sony Adpative Sound Control, kterou jsme podrobněji popisovali v recenzi na peckové „dvojče“ těchto sluchátek s označením WI-1000X. Aplikace umožňuje přepínání do různých režimů okolí a slouží i jako ekvalizér, ale poté, co jsme si s ní dosytosti vyhráli, jsme raději přepnuli do automatického režimu, který podle nás stejně nabízí nejlepší zvuk. Důležitou součástí hodnocení je vždy i cena, která v případě těchto sluchátek rozhodně není nízká. Teď nemáme na mysli poměr mezi cenou a kvalitou reprodukce, který je i tak výborný, ale fakt, že sluchátka u nás stojí téměř 10 000 Kč a v zahraničí je lze sehnat cca za 7 500 Kč. Během předvánočních a povánočních akcí je Sony nabízelo za podobné peníze i u nás, ale v době uzávěrky se už zase cena zvýšila na 9 990 Kč. Je to trochu škoda, protože za 7 500 Kč je to bombastická nabídka. Věříme, že Sony v blízké době zase podobnou akci udělá, a pokud ji někde spatříte, rozhodně s nákupem těchto sluchátek neváhejte.

 

Technická data

Typ sluchátek                circumaurální

Frekvenční rozsah a citlivost 4–40 000 Hz / 98 dB

Výbava                          Bluetooth 4.1, NFC, Noise Cancelling, redukce do letadla, napájecí kabel, odnímatelný audiokabel, pouzdro na přenášení     

Výdrž na baterii    30 hodin (s NC), 38 hodin (bez NC)         

Hmotnost                      275 g

Cena                              9 990 Kč

CHIP                             výborný (1,0)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud