Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Sony Linkbuds S - sluchátka s detekcí nošení a výbornou výdrží

Michal Bareš 31.01.2023

Po inovativních sluchátkách Linkbuds nyní uvádí Sony verzi s přídomkem S. Ta na rozdíl od původního modelu s otvorem umožňujícím přístup zvuku přímo do zvukovodu sází na konvenční uzavřenou konstrukci s aktivním potlačením hluku. 

Zvuk je příjemně teplý, s plnými, ale ne přehnanými basy a čistými výškami. Reprodukce hudby působí zcela přirozeně, bez přehnaných frekvenčních zkreslení. Hlasy nám připadaly přirozené, ale mohly být plnější a přítomnější. Rozsah výšek však trochu postrádá rozlet a brilanci a zvuk zní jakoby komprimovaně.

Aktivní potlačení hluku (ANC) není dokonalé, ale je dostatečně účinné při blokování okolního hluku – zvláště když posloucháte hudbu. Linkbuds S filtrují basy poměrně efektivně, ale syčení ve vysokofrekvenčním pásmu a syčení ve středním pásmu je stále přítomno.

Díky kompaktním rozměrům a malé hmotnosti jsme mohli Linkbuds S během testu nosit v uších celé hodiny a hodnotíme je jako velmi pohodlné. Pouzdro je drobné a praktické a vejde se i do malých kapsiček. Ovládání Linkbuds S je konvenční a kombinuje dotyková plošky s možností ručního řízení na telefonu a v aplikaci Sony Headphones, ve které najdete mimo jiné také ekvalizér. Potěšilo nás, že díky detekci nošení se hudba automaticky pozastaví, jakmile vyndáte jedno nebo obě sluchátka z ucha. 

Výdrž baterie je výborná s aktivním potlačením hluku i bez něj. Hudbu bez ANC můžete na jedno nabití poslouchat téměř 10,5 hodiny, a aktivovaným ANC můžete počítat se sedmi hodinami. Spolu s kolébkou získáte téměř 40 hodin provozu bez ANC a 27 hodin přehrávání s ANC. Rychlé dobíjení zajistí po 15 minutách nabíjení energii na 3,5 až 5,5 hodiny (podle ANC).

Během testu jsme nebyli příliš spokojeni s dosahem Bluetooth. Spojení bylo spolehlivé pouze při vizuálním kontaktu s přehrávačem a už přes jednu stěnu nastávaly výpadky v přenosu hudby. Postrádali jsme možnost připojení k více zařízením najednou, ovšem ta se již podle výrobce stala součástí aktualizace sluchátek. V současnosti tedy lze sluchátka připojit ke dvěma zařízením zároveň.

 

1-linkbudss-standard-ecru-8000-large

Sony Linkbuds S, foto: Sony

Technická data

Typ sluchátek True Wireless, špunty
Připojení Bluetooth 5.2 (SBC, LDAC, AAC)
Frekv. rozsah 20 – 40 000 Hz
Výbava USB-C, IPX4
Výdrž na baterii (bez ANC / ANC) 10:30 / 7:23 h:m
Výdrž na baterii v kolébce (bez ANC / ANC) 39:41 h:m / 27:00 h:m
Hmotnost (sluchátka / v kolébce) 2x 5 g / 42 g
Cena cca 4990 Kč
CHIP výborný (1,3)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud