Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Technics EAH-A800E – sluchátka, kterých se musí bát i Sony WH-1000XM5

Michal Bareš 03.02.2023

Jedny z nejlepších Bluetooth sluchátek s podporou ANC nabízí špičkový zvuk a dlouhou výdrž na baterii. Z hlediska kvality zvuku se tato sluchátka vyrovnají hvězdné řadě modelů Sony WH-1000XM4 a WH-1000XM5, přičemž vydrží o třetinu déle na baterii. 

Na druhou stranu jejich ANC funguje sice naprosto spolehlivě, ale Sony je v tomto ohledu o něco lepší. S ohledem na kvalitu zvuku a výdrž je cena okolo 9 000 Kč zcela adekvátní a zajímavá.

Na vynikající úrovni je i kvalita zpracování a použité materiály. Sluchátka jsme testovali několik týdnů a často jsme je měli na hlavě několik hodin, nosí se pohodlně, drží spolehlivě a netlačí. S hmotností lehce pod 300 gramů působí na hlavě jistě, ale nejsou zbytečně těžká.

Samozřejmou nevýhodou uzavřených sluchátek s polstrovanými náušníky je za slunečných letních dní nepříjemné přehřívání uší, ovšem to je při teplotách přes 30 °C případ všech sluchátek tohoto typu.

Ovládání sluchátek se nám líbilo praktickým a jednoduchým rozložením. Kromě vypínače jsou na pravé mušli tři tlačítka pro ovládání hlasitosti, posun mezi skladbami a spouštění a přerušení hudby. Ovládání je přirozené a snadné. Ovládání ANC probíhá poklepáním na povrch dotykové plochy pravého sluchátka.

I když jsme psali, že Sony má u řady 1000-XM ANC lepší, kvalita potlačení okolních ruchů je výborná a patří na úplnou špičku. Odhlučnění dopravních prostředků je perfektní, hlasy procházejí tak akorát a i ve velmi hlučném prostředí jsme si při poslechu hudby vystačili s lehce nadpoloviční hlasitostí. Čistá a přesná je i komunikace při telefonování. 

sbu-2021-a800-getinspired-4-s-211208

Sluchátka Technics EAH-A800E, foto: Technics

Sluchátka jsme testovali několik týdnů, ale nabíjeli je jen párkrát. Výdrž na baterii se podle výrobce pohybuje okolo 60 hodin bez ANC a okolo 50 hodin s ANC. Tyto hodnoty jsme v testu ověřili a odpovídají realitě. Extrémně dlouhá výdrž na baterii je příjemná, sluchátka v tomto ohledu dokonce předčí veškerou doposud testovanou konkurenci včetně modelů Sony WH-1000XM nebo Jabra Elite 85h. 

Kvalita reprodukce je stejně jako pohodlí, výdrž na baterii a ANC, na výborné úrovni. Tato sluchátka nezklamou ani náročné audiofily zvyklé na sluchátka přesahující cenou 20 000 Kč. Samozřejmě se jedná o bezdrátová Bluetooth sluchátka, u kterých se počítá s poslechem hudby nejen v klidu domova, ale hlavně na cestách, takže kvalitu reprodukce výrazně ovlivňuje ladění interní elektroniky.

To je znát hlavně pokud sluchátka střídavě používáte v Bluetooth režimu a s připojeným audiokabelem. Hudba přes Bluetooth je v tomto případě živější, prostornější a zní lépe než přes kabel. Sluchátka nemají sebemenší problém v žádné části frekvenčního spektra, líbila se nám detailnost a čistota přednesu s vysokou dynamikou a prostorem.

Přesto si sluchátka zachovávají přirozený zvuk bez zbytečně silných basů (v případě potřeby lze použít ekvalizér v mobilní aplikaci) a s perfektními a detailními výškami. Z hlediska zvukové kvality se tato sluchátka vyrovnají absolutní špičce ve své kategorii.

 

Technická data

Typ sluchátek circumaurální
Připojení Bluetooth 5.2 (LDAC, AAC), 3,5mm, USB-C
Frekv. rozsah

4–40 000 Hz

Citlivost / Impedance 105 dB / 34 Ω
Výdrž na baterii (bez / s ANC)

50 / 60 h

Hmotnost  298 g
Cena

8 990 Kč

CHIP výborný (1,2)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud