Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: skrytá funkce v Mapách Google – znáte tuto vychytávku oblíbené mapové služby?

Jiří Palyza 07.07.2023

Mapy Google patří k nejpoužívanějším navigačním systémům. Jejich provozovatel se snaží přinášet neustále nové funkce a zajímavá rozšíření. Jedním z nich je živý náhled, který pomáhá najít správnou trasu a minimalizovat bloudění.

Kapitoly článku

Na Mapy Google kromě řidičů a cyklistů spoléhá i spousta pěších turistů, zvlášť při návštěvách cizích měst. Vývojáři aplikaci opakovaně rozšiřují o praktické funkce, které uživatelům pomáhají v lepší orientaci a poskytují další informace o trase nebo cíli. V Mapách se tak objevují informace o dopravních zácpách, rychlostních radarech anebo aktuálních nehodách.

Mapy nabízejí mimo jiné také funkci Live View, živého náhledu, která pomáhá prostřednictvím rozšířené reality lépe se orientovat v cizím prostředí.

Jak Live View používat a ve kterých městech je už k dispozici

googlemaps-1

Rozšířená realita: funkce Live View díky rozšířené realitě přidává navigační značky do živého náhledu ulice, po které právě jdete. | Zdroj: Mapy Google

Funkce živého náhledu využívá fotoaparát smartphonu a porovnává data z jeho objektivu s uloženými daty snímaného prostředí. Výsledkem je, že uživatelé vidí živé zobrazení, obohacené o směrové šipky, informace o vzdálenostech, budovách, restauracích a dalších bodech zájmu. K dispozici jsou také doplňkové informace, jako například otevírací doba, nebo čas, který budete potřebovat k dosažení zvoleného cíle. To je praktické zejména na dovolené při návštěvách cizích měst.

Aplikace je také schopna automaticky rozpoznat konkrétní budovy, místa nebo památky. Podle nich se uživatelé mohou velmi rychle orientovat.

Služba živého náhledu (Live View) je dostupná v následujících městech: Amsterdam, Bangkok, Barcelona, Berlín, Budapešť, Dubaj, Florencie, Istanbul, Kuala Lumpur, Kjóto, Londýn, Los Angeles, Madrid, Milán, Mnichov, New York, Osaka, Paříž, Praha, Řím, San Francisco, Sydney, Tokio, Vídeň.

Pro možnost používání funkce je ale potřeba mít také vhodné podmínky. K nim patří především:

– dobré světelné podmínky pro snímání okolí fotoaparátem,
– venkovní prostředí,
– místo, kde je možné objektivem smartphonu mířit na budovy a značky, které se nacházejí proti nám,
– nacházet se na místě, kde je k dispozici služba Street View.

Zdroj: Support.google.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud