Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tipy pro Android 11: rozšířená nabídka vypínacího tlačítka a historie notifikací

redakce 09.02.2021

V nejnovější verzi svého mobilního operačního systému Google přidal k nabídce vypínacího tlačítka funkce ovládání chytré domácnosti. Novinkou je také přehled historie notifikací, které si uživatelé mohou snadno zobrazit.

V Androidu 11 Google zásadně rozšířil nabídku zobrazovanou po přidržení hlavního vypínacího tlačítka. Kromě možnosti vypnutí a restartu telefonu nebo jeho použití ve stavu nouze se v nabídce ukáže výchozí platební karta propojená s platební službou Google Play, ale co je ještě důležitější, i ovládací prvky zařízení chytré domácnosti, ovládané přes Google Home.

Praktické je, že se tak rychle dostanete například k ovládání světel nebo třeba topení. Nicméně Google výrobce smartphonů nijak nenutí k tomu, aby novou obrazovku vypínacího tlačítka ve svých smartphonech používali, takže například v beta-verzi Androidu 11 pro své smartphony nabídku vyvolanou přidržením vypínacího tlačítka nijak nezměnil.

switchbutton

Nové funkce: obrazovka vyvolaná přidržením vypínacího tlačítka umožňuje více, než jen vypnutí a restart telefonu. | Zdroj: Android

 

Historie notifikací

Zajímalo by vás, která z instalovaných aplikací vám posílá nejvíce notifikací? Nebo jste si nechtěně smazali nějakou notifikaci, kterou si potřebujete přečíst? V Androidu 11 už to není žádný problém, protože Google přidal do svého mobilního operačního systému novou funkci, která zobrazí přehled historie notifikací.

Novinku najdete v nabídce »Nastavení | Aplikace a oznámení | Oznámení | Historie oznámení«. Když ale budete chtít tuto novou funkci Androidu 11 poprvé použít, zjistíte, že ve výchozím nastavení není aktivovaná. Funkci »Historie oznámení« je tedy potřeba nejprve povolit a poté počkat, než se na seznamu nějaké nové notifikace nastřádají. Historie notifikací se ukládá vždy na 24 hodin.

notification

Android nově uchovává notifikace za posledních 24 hodin. | Zdroj: Android


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud