Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé zvedli svůj hlas a Google zařadil zpátečku: kontroverzní změna v Authenticatoru je pryč

Jiří Palyza 28.07.2022

Nedávná inovace ukazuje, že ani v Google není všechno zlato, co se třpytí. V aplikaci Authenticator pro Android byl upraven detail, který se ale mnoha uživatelům nelíbil. Nyní byla změna stažena.

Mnozí uživatelé si toho možná už všimli: Google stáhl kontroverzní změnu, kterou před nedávnem udělal v oblíbené aplikaci Authenticator pro Android. Při jedné z posledních aktualizací byly kódy v aplikaci ve výchozím nastavení skryté a bylo je možné zobrazit pouze klepnutím. Google tuto vcelku minoritní funkci nazval "tap-to-reveal" a vedly ho k jejímu zavedení bezpečnostní důvody. Kódy jednoduše nebyly viditelné do té doby, než si je uživatel výslovně vyžádal klepnutím.

Uživatelům se tato úprava vůbec nelíbila. Mnozí si stěžovali, že je to zbytečné, protože nový kód se stejně generuje každých 30 sekund. Riziko, že případný útočník během tohoto intervalu kód uvidí a zneužije, je proto poměrně malé. Google nyní zřejmě na zpětnou vazbu uživatelů reagoval a provedenou změnu vrátil do původního nastavení.

Aktualizace pro Google Authenticator je distribuována už několik dnů

googleauthenticator1

Google Authenticator je šikovná věc pro dvoufaktorové ověření. Google chtěl její bezpečnost posunout ještě o krok dál a skryl zobrazení kódů. Uživatelé to ale neocenili, spíš naopak. | Zdroj: Google Authenticator

Google aktualizaci uvolnil 14. července, takže pokud nemáte vypnuté automatické aktualizace a Authenticator používáte, kódy by se v něm už neměly skrývat. A pokud stále ano, můžete aktualizaci samozřejmě instalovat ručně z platformy Obchod Google.

Zdroj: Android Police


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud