Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ve výběrovém řízení ministerstva zemědělství na internetové připojení zvítězil Dial Telecom

redakce 15.07.2016

Dial Telecom připojil do své optické sítě Ministerstvo zemědělství ČR. Zvítězilo tak ve výběrovém řízení, v němž nakonec rozhodla rychlost realizace připojovacích prací, ale také blízkost vlastní optické sítě operátora. Kapacita připojení  je 1 Gb/s.

Připojení k metropolitní síti operátora proběhlo již první červnový den. Vzhledem k termínu otevřeného výběrového řízení, ale také podpisu smlouvy s jeho vítězem, jde tak o rekordní čas. Dial Telecom zrealizoval veškeré projektové, výkopové a infrastrukturní práce během pouhých 20 kalendářních dní.

Dial Telecom v otevřeném výběrovém řízení zvítězil také proto, že nabídl vysokou garanci dostupnosti služeb (99,99 %), dostupnost technického servisu, a také kapacitní linkou 1 Gb/s, která je navíc zálohována.

Technické řešení konektivity

Individuální řešení Profi Internet zahrnuje využití vlastní optické sítě Dial Telecomu, která je nově přivedena až do budov Ministerstva zemědělství ČR.

Dial Telecom zajišťuje v této oblasti komplexní služby: od vybudování trasy k zákazníkovi, přes koncová zařízení až po garantovaný přístup k internetu. Vlastní páteřní a metropolitní optická síť umožňuje zřídit přístupové linky s maximální možnou kvalitou, a zejména u vysokých kapacit navíc s velmi zajímavou cenou. Technologie využívající optickou síť jako základní přenosovou vrstvu jsou nejčastěji na bázi DWDM nebo CWDM.

Nad základní infrastrukturou provozuje Dial Telecom rozsáhlou IP MPLS síť, síť na bázi L2 Ethernetu a SDH síť pro synchronní přenosy – zejména u hlasu.

Optická síť jako konvergenční médium budoucnosti

Dial Telecom začal metropolitní síť v Praze budovat po roce 2000 a každoročně investuje nemalé prostředky do jejího dalšího rozvoje. Pevné připojení klientů optickým kabelem, vedeným převážně v bezpečí pod povrchem země, umožňuje vysokou rychlost a libovolnou přenosovou kapacitu datového a hlasového připojení, ale také jednoduchost a úsporu provozních i investičních nákladů. Metropolitní optická síť kopíruje výstavbu především kancelářských prostor v Praze.

Společnost Dial Telecom vlastní a provozuje rozsáhlé metropolitní sítě v rozsahu cca 1000 km tras, kromě Prahy je to dále v Brně, Plzni, Ostravě, Hradci Králové, Boskovicích, Jihlavě a Hodoníně. Tam, kde není optická síť k dispozici a kde není její budování efektivní, doplňuje kvalitní pokrytí internetem rádiová síť. Kromě komplexního poskytování internetových služeb se Dial Telecom zabývá například také hlasovými, cloudovými či telemetrickými službami.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud