Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp pracuje na šikovné funkci: ochrání vás před nevyžádanými hovory

Jiří Palyza 08.03.2023

Oblíbený komunikátor WhatsApp dostane funkci, na kterou mnozí už jistě delší dobu čekali. Uživatelům umožní umlčet hovory z neznámých čísel. 

Kapitoly článku

Vývojáři WhatsAppu pracují na nové funkci, která automaticky ztlumí volání od neznámých čísel. Je už obsažena v aktuální beta verzi pro systém Android.

Nová funkce má pro uživatele hned několik výhod. Omezuje vyrušování od volajících, které nemáte v seznamu a tudíž můžete být na pochybách o důvodu jejich volání. Případně také zabraňuje spamovým telefonátům.

Praktické na této funkci je dále to, že neznámí volající nejsou blokováni trvale, ale jejich čísla se stále zobrazují v seznamu hovorů a v systému oznámení. Čísla si budete moci stále zobrazit a později se sami rozhodnout či dohledat si, zda se skutečně jednalo o nevyžádané volání, nebo zda si někdo z vašich kontaktů třeba jenom nezměnil své číslo.

WhatsApp: nová funkce jako ochrana proti nevyžádaným hovorům

mutecallers

Vývojáři připravují šikovnou funkci, jejíž pomocí si budete moci ztlumit hovory z neznámých čísel. | Zdroj: WABetaInfo

Snímek obrazovky z beta verze WhatsAppu, který pořídili výzkumníci serveru WABetaInfo, ukazuje první náhled na to, jak by měla chystaná funkce vypadat.

Nové tlačítko pro ztlumení volání od neznámých čísel najdete v Nastavení. Po jeho aktivaci budete moci trvale ztlumit volání od neznámých čísel. Budou se ale i nadále zobrazovat v seznamu hovorů a v systému oznámení.

Tato vítaná funkce se může do budoucna stát velkým pomocníkem. Pomůže vám snížit počet nevyžádaných hovorů, zůstanete nerušeni cizími čísly, ale budete si je moci i nadále sledovat a kontrolovat v seznamu volání.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme