Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Zachyťte selfie obratně a šiřte je s rozvahou

Pavel Trousil 20.02.2017

Selfie fotografie zachycené smartphonem jsou dnes tak populární, že je řada uživatelů sociálních sítí zveřejňuje až příliš často a samozřejmě ne vždy to vyvolává jen pozitivní reakce. Pro pořizování i sdílení selfie snímků existuje několik důležitých pravidel.

Dívejte se směrem nahoru : Často pomůže zvednout smartphone o něco výš. Váš obličej nebude ve stínu a z této perspektivy bude vypadat o něco štíhleji. Nebudete si také fotografovat nosní dírky.

Zadržte dech : To vám pomůže zaujmout stabilnější polohu a zabrání to pořízení rozostřeného snímku.

Věnujte pozornost svému okolí : Nezáleží jen na vašem vzhledu, ale i na okolí. Nefoťte se proti ošklivému pozadí nebo zrcadlu.

Nebuďte křečovití : Měli byste mít přirozený, a ne přehnaný úsměv. Myslete na něco veselého.

Používejte přední fotoaparát : Navzdory vyššímu rozlišení hlavního fotoaparátu je pro selfie vhodnější a dostatečný přední fotoaparát. Snadno si zkontrolujete, co fotografujete.

Vyhněte se trapnostem : Jsou místa, která jsou pro pořizování fotografií vysloveně nevhodná. Patří mezi ně například památníky holocaustu, katastrofy, nebo místa nehody. Další naléhavé doporučení: vyhněte se „trendy“ selfie s obličejem polepeným průsvitnou páskou.

Před odesláním myslete : Omezte okruh osob, které si mohou vaše selfie prohlížet. Mnozí zaměstnavatelé si procházejí profily žadatelů o pracovní pozici. Mějte na paměti, že to, co jednou pošlete na internet, už těžko vezmete zpět.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud